Relikwie św. Jana Pawła II i nowy ołtarz w kościele stanisławowskim

Wieczorem 14 listopada arcybiskup lwowski Mieczysław Mokrzycki uroczyście wprowadził relikwie św. Jana Pawła II do kościoła parafialnego pw. Chrystusa Króla w Iwano-Frankiwsku (b. Stanisławowie). Lwowski metropolita również dokonał poświęcenia tam nowego ołtarza bocznego ku czci Miłosierdzia Bożego.

Uroczystość zgromadziła kapłanów i osoby konsekrowane z dekanatów iwanofrankiwskiego, halickiego i stryjskiego oraz sporo wiernych z miasta i okolicy. Przyszli też grekokatolicy świeccy.

W homilii abp Mieczysław Mokrzycki podzielił się swoimi wspomnieniami z okresu pracy jako osobistego II sekretarza Ojca Świętego oraz wezwał obecnych w kościele do wzorowania się w swoim życiu chrześcijańskim na św. Janie Pawle II. Jego Ekscelencja pobłogosławił wiernych relikwiami.

Podziękowania na ręce arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego złożyli proboszcz ks. Władysław Iwaszczak i wierni parafii Chrystusa Króla.

Przedstawiciele starszego pokolenia parafian w rozmowie z korespondentem Kuriera Galicyjskiego wspominali, że za czasów sowieckich na terenie obwodu stanisławowskiego (od 1962 r. iwanofrankiwskiego) były zamknięte wszystkie kościoły. Pozostali Polacy jeździli do katedry łacińskiej we Lwowie, gdzie nieprzerwanie trwał kult Bożego Miłosierdzia. Teraz w kaplicy bocznej kościoła Chrystusa Króla obok nowego ołtarza ku czci Miłosierdzia Bożego są też nowe obrazy św. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II.

Konstanty Czawaga
Fot. Konstanty Czawaga
{gallery}gallery/2018/oltarz_stanislawow{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X