Rekrutacja na studia w WSIiZ w Rzeszowie

Rekrutacja na studia w WSIiZ w Rzeszowie

8 sierpnia rozpoczyna się II tura rekrutacji w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (WSIiZ). Uczelnia zwiększyła pulę stypendiów dla przyszłych studentów. Podania na studia można składać do 30 września.

– Przyjmujemy podania m.in. na filologię angielską z nową specjalnością tłumaczeniową z językiem chińskim, logistykę, finanse i rachunkowość, a także: fizjoterapię, grafikę komputerową w mediach, biznes międzynarodowy oraz administrację, bezpieczeństwo wewnętrzne, dziennikarstwo i komunikację społeczną, ekonomię i kosmetologię.

 

Są jeszcze wolne miejsca na turystyce i rekreacji oraz zdrowiu publicznym – wylicza Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ. – Na studia stacjonarne na informatyce przekroczyliśmy limit miejsc, ale prowadzimy jeszcze nabór na studia informatyka i ekonometria. WSIiZ prowadzi też nabór na anglojęzyczne kierunki, m.in.: Aviation Management (zarządzanie lotnictwem), Logistics (logistykę) oraz Information Technology. Każdy kierunek uczelnia uruchomiła po dokładnych analizach rynku pracy.

Fot. kandydaci.wsiz.rzeszow.plTakich specjalistów szukają pracodawcy
– Staramy się zapewnić naszym absolwentom jak najlepszy start w życie zawodowe. Dynamiczny rozwój rynku usług finansowych i księgowych, lokowane w Polsce centra outsourcingowe zwiększyły popyt na księgowych, doradców finansowych, podatkowych, którzy zdobywają wiedzę na kierunku finanse i rachunkowość, – mówi Pasieczna. – Absolwenci uzyskają zaawansowaną wiedzę z zakresu księgowości, rachunkowości i podatków. Zdobędą praktyczne umiejętności profesjonalnej obsługi finansowej firm. Będą przygotowani do zarządzania działem finansowo-księgowym.

Dzięki nowym inwestycjom, rozwojowi usług finansowych i bankowych problemu ze znalezieniem pracy nie mają absolwenci ekonomii. By poszerzyć praktyczne umiejętności na kierunku ekonomia, uczelnia wprowadziła odrębną ścieżkę kształcenia – biznes międzynarodowy. Polskie firmy są coraz bardziej aktywne na arenie międzynarodowej. Widać napływ zagranicznych inwestorów, a samorządy i organizacje pozarządowe nawiązują kontakty międzynarodowe, korzystając z funduszy europejskich. Poszukiwane są wyspecjalizowane kadry rozumiejące procesy zachodzące w światowej gospodarce i polityce.

Fot. goldenline.plAtrakcyjne specjalności (np. e-administracja, administracja gospodarcza w Unii Europejskiej i na Ukrainie), doborowa kadra naukowa i dobra praca po studiach czekają na studentów administracji. – Członkostwo w UE wymusza na jednostkach administracyjnych zmianę działania i unowocześnienie systemów. Rośnie zapotrzebowanie na dobrze wyszkoloną kadrę z szeroko pojętego porządku publicznego, prawa administracyjnego – podkreśla Barbara Leśniak, kierownik Biura Karier WSIiZ.

Turystyka jest znaczącą dziedziną gospodarki. Wykwalifikowani absolwenci kierunku turystyka i rekreacja poszukiwani są do pracy w biurach podróży i na stanowiskach kierowniczych w gastronomii, hotelarstwie i turystyce. Studenci tego kierunku uczą się planować, realizować i kierować przedsięwzięciami turystycznymi, wykorzystując nowoczesne środki przekazu. Zdobywają biegłą znajomość języków obcych. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra z kraju i zagranicy.

Praktyka jest najważniejsza
Atutem studiów w WSIiZ jest kształcenie praktyczne podczas zajęć, bardzo dobrze płatnych praktyk i staży (nawet 9 tys. zł netto za 3 miesiące). Zajęcia prowadzą uznani w kraju i za granicą praktycy, np. na ekonomii wykładają światowej sławy autorytety, m.in. prof. Jan Winiecki, członek Rady Polityki Pieniężnej. Uczelnia jako jedyna w kraju prowadzi warsztaty biznesowe, gdzie wszyscy studenci uczą się od ekspertów-praktyków, jak założyć i poprowadzić własną firmę. W efekcie studenci WSIiZ założyli z powodzeniem już ok. 10 firm.

 

Fot. kandydaci.wsiz.rzeszow.plDo dyspozycji studentów jest 70 specjalistycznych pracowni przeznaczonych do kształcenia praktycznego. Studenci Finansów i rachunkowości oraz Ekonomii, a także ścieżki biznes międzynarodowy mają zajęcia w nowoczesnym laboratorium finansowym, gdzie inwestują wirtualne pieniądze poprzez symulowanie warunków pracy maklera, brokera, dealera walutowego i analityka finansowego.

– Zajęcia z kryminalistyki i kryminologii na bezpieczeństwie wewnętrznym odbywają się w laboratorium kryminalistycznym. Studenci uczą się odzyskiwania i analizowania danych. Do ich dyspozycji są najbardziej cenione programy i sprzęt do informatyki i analizy śledczej. Mamy też kilkanaście laboratoriów zaawansowanych technologii teleinformatycznych z najnowszym sprzętem, w których zajęcia będą odbywają przyszli informatycy, programiści i graficy komputerowi. Jest to np. laboratorium automatyki i robotyki i pracownia wirtualnej rzeczywistości i przetwarzania obrazu z jaskinią 3D, – mówi rzecznik WSIiZ.

Do programu zajęć na kierunku turystyka i rekreacja wprowadziliśmy najbardziej zaawansowane systemy rezerwacyjne Amadeus, z jakich korzystają największe linie lotnicze świata (m.in. British Airways, Lufthansa). Specjalistyczne laboratorium oferuje najwyższy poziom rezerwacji on-line w samolotach, hotelach i firmach rent-a-car. Studenci kierunków kosmetologia i zdrowie publiczne odbywają sporą część zajęć w profesjonalnie wyposażonym laboratorium z najnowszym sprzętem.

Stypendium od początku studiów
WSIiZ ma unikatowe rozwiązanie dla studentów, które gwarantuje im stypendium od początku studiów. W tym roku co druga osoba przystępująca do testu kwalifikującego do programu otrzyma stypendium od początku studiów! W tym roku pula stypendiów wynosiła aż 1000! 750 dla kandydatów na studia I stopnia i 250 II stopnia. Ponieważ, po II terminie testu (5 sierpnia) pula stypendiów nie została wykorzystana, osoby które napisały test 5 lipca i znalazły się na liście rezerwowej, także otrzymają stypendia.

Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ w Rzeszowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X