Radni Ochoty w Iwano-Frankowsku

Radni Ochoty w Iwano-Frankowsku

W ubiegły piątek Iwano-Frankowsk (d. Stanisławów) odwiedziła delegacja warszawskiej dzielnicy Ochota, która od wielu lat jest partnerem Iwano-Frankowska. Radni Ochoty i Iwano-Frankowska spotykają się regularnie, co przełożyło się na realizację wielu wspólnych projektów.

 

Na czele warszawskiej delegacji stała przewodnicząca Rady Dzielnicy Ochota Hanna Gęściak-Wojciechowska. W składzie delegacji przybyli również: zastępcy przewodniczącego Rady Jan Kasprzyk i Mariusz Oprządek, naczelnik Wydziału Promocji i Funduszy Europejskich Sławomir Nosowicz, przewodniczący Komisji Oświaty Wychowania i Sportu Witold Dzięciołowski oraz dyrektor Domu Kultury „Rakowiec” Jarosław Grzegrzółka.

 

Witold Dzięciołowski to osoba w naszym mieście znana i szanowana, szczególnie wśród osób zajmujących się pracą z młodzieżą. Trudno policzyć ilu młodych ludzi z dawnego Stanisławowa zobaczyło dzięki niemu Warszawę.

 

Wielu młodych ludzi ze szkoły średniej nr 23 i tak zwanej trójki – szkoły z polskim i rosyjskim językiem wykładowym, wspólnie ze swoimi rówieśnikami z Polski, co roku uczestniczy w organizowanym przez niego plenerze malarskim w Kamieńcu Podolskim. Wszystko to w ramach projektu „Współpraca ze Wschodem – Ochota dla Tradycji”. Projekt trwa już dziesięć lat, a jego duchem sprawczym jest właśnie Witold Dzięciołowski.

 

Podczas swego krótkiego pobytu, przedstawiciele delegacji z Warszawy odwiedzili dwie zaprzyjaźnione szkoły – trzecią i dwudziestą trzecią. Potem udali się na spotkanie z przewodniczącym Rady Miejskiej i Radnymi Iwano-Frankowska.

 

Wieczorem uczestniczyli w corocznej gali TRYUMF, gdzie polska delegacja wzięła udział we wręczeniu nagród najlepszym firmom i organizacjom miasta.

 

W drodze powrotnej do Warszawy delegacja polskich samorządowców wyjechała do Lwowa na spotkanie ze sportowcami Polskiego Klubu Sportowego „Pogoń – Lwów”, w celu zaproszenia ich na turniej piłkarski do Warszawy, jaki odbędzie się w czerwcu bieżącego roku.

 

Warto wspomnieć, że wśród miast – partnerów Iwano-Frankowska (dawnego Stanisławowa), oprócz Dzielnicy Warszawa – Ochota należy 11 innych polskich miast. Są to: Rzeszów, Chrzanów, Zielona Góra, Rybnik, Tomaszów Mazowiecki, Opole, Świdnica, Lublin, Koszalin, a także Powiat Nowa Sól i Nysa.


Natalia Kostyk


Więcej zdjęć obejrzysz:

http://kuriergalicyjski.com/index.php/gallery/radni-ochoty-w-iwano-frankowsku

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X