Przepis na sukces

Przepis na sukces

Dlaczego nie ryzykować chodząc po drzewach? Przecież to na nich rosną owoce! – Mark Twain, amerykański pisarz, satyryk, humorysta.

Na co przyda się wspinanie po drabinie sukcesu, jeżeli u celu okaże się, że opiera się ona o niewłaściwy budynek? – James Dobson, psycholog.

Nie ma takiej fantazji, której wola i rozum ludzki nie zdołałyby przekształcić w rzeczywistość. – William Szekspir, angielski poeta, dramaturg, aktor.

Najważniejszym powodem, dla którego ludzie nie osiągają tego, co chcą, jest to, że sami nie wiedzą, czego chcą. – T. Harv Eker, kanadyjski biznesmen i mówca.

Nie czekaj. Pora nigdy nie będzie idealna! – Napoleon Hill, amerykański autor literatury sukcesu osobistego.

O radę pytaj tego, kto sam sobie radzi. – Leonardo da Vinci, malarz, architekt, filozof, muzyk, poeta, odkrywca, matematyk, mechanik, anatom, geolog.

Nic tak nie przyczynia się do szybkiego sukcesu jak cudze błędy. – Roger Bacon, angielski filozof średniowieczny.

Stojący w porcie statek jest bezpieczny, ale statków nie buduje się po to aby stały w portach. – Grace Hopper, kontradmirał marynarki amerykańskiej.

Prawdziwa podróż ku odkryciu składa się nie z poszukiwania nowych pejzaży, lecz obserwacji nowymi oczami. – Marcel Proust, francuski pisarz.

Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się. – Aldous Huxley, powieściopisarz, nowelista, eseista, poeta.

Problem to okazja w przebraniu. – John Adams, amerykański politolog, dyplomata i polityk.

Jesteś urodzony, by zwyciężać, jednakże, aby być zwycięzcą musisz zaplanować zwycięstwo, przygotować się do zwycięstwa i oczekiwać zwycięstwa. – Zig Ziglar, amerykański handlowiec i mówca motywacyjny.

Bardziej niż cokolwiek innego – przygotowywanie się jest sekretem do sukcesu. – Henry Ford, przemysłowiec, założyciel Ford Motor Company.

Człowiek powinien sięgać po to, co przewyższa jego możliwości. – Robert Browning, angielski poeta i dramatopisarz.

Trzeba jakoś swoje życie przeżyć. Jeżeli chcesz utrzymać się na odpowiednim poziomie, nie masz wyjścia – musisz znaleźć jakiś ciekawy na to sposób. Nie znajdziesz go jednak, jeżeli tylko będziesz siedzieć na tyłku. – Katharine Hepburn, aktorka amerykańska.

Przeszkody pojawiają się, gdy spuszczasz wzrok z celu. – Hannah More, angielska pisarka religijna i filantropka.

Cieśla, który chce dobrze robotę wykonać, musi wpierw naostrzyć swe narzędzia. – Konfucjusz, chiński filozof i myśliciel.

Myśl w kategoriach sukcesu, wyobrażaj sobie sukces, a wprawisz w ruch moc dającego się zrealizować pragnienia. Kiedy obraz umysłowy lub postawa będzie utrzymywana wystarczająco mocno, w rzeczywistości przejmie kontrolę nad warunkami i okolicznościami. – Norman Vincent Peale, amerykański psycholog i pisarz.

W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa – nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość. – Budda, założyciel buddyzmu.

Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać. – Jim Ryun, lekkoatleta, zdobywca wielu rekordów świata w biegach.

Jeżeli istnieje jakiś jeden sekret sukcesu, to jest to umiejętność przyjmowania cudzego punktu widzenia i patrzenia z tej perspektywy z równą łatwością jak z własnej. – Henry Ford, przemysłowiec, założyciel Ford Motor Company.

Lepiej spłonąć niż zwiędnąć. – Aleksander Wielki, król Macedonii.

Geniusz to czasem tylko instynkt, który nie podlega doskonaleniu; częściej jest to sztuka trafnego kojarzenia codziennie doskonalona dzięki obserwacji i doświadczeniu. – Napoleon Bonaparte, dowódca, mąż stanu i cesarz Francuzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X