Przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP z wizytą w Stanisławowie

Przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP z wizytą w Stanisławowie

Przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP odwiedzili Stanisławów, aby spotkać się z miejscowymi Polakami, złożyć życzenia świąteczne od Pary Prezydenckiej oraz przekazać pomoc materialną na Święta Bożonarodzeniowe.

Spotkanie było również okazją do wspomnień i rozmów o obecnej sytuacji Polaków na Ukrainie.

Dzieciom polskiego pochodzenia uczącym się języka polskiego wręczono gry edukacyjne, płyty DVD z ekranizacjami lektur, puzzle i inne niespodzianki.

– W ten czas oczekiwania na Narodzenie Pańskie przyjmijcie, Drodzy Państwo, płynące z serca wyrazy uznania i wdzięczności za pielęgnowanie więzi z Polską, naszych narodowych tradycji, za wielką społeczną pracę na rzecz zachowania i krzewienia polskości. Słowa szczególnego podziękowania składamy tym wszystkim, których zaangażowanie służy dialogowi, porozumieniu i pojednaniu pomiędzy narodem polskim i ukraińskim. Dziękujemy za to, że z oddaniem i poświęceniem wychowujecie młode pokolenie w duchu umiłowania języka polskiego, naszej historii, dziedzictwa kulturowego, tradycji i obyczaju – czytamy w przesłaniu Pary Prezydenckiej.

Podczas wizyty, która odbyła się w dniu 15 grudnia, członkowie delegacji Kancelarii Prezydenta również odwiedzili w domach osoby chore i starsze.

Program pomocy Polakom na Ukrainie jest realizowany dzięki wsparciu Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, Polonii mieszkającej na Zachodzie oraz prywatnym sponsorom. Paczki trafiły przed świętami Bożego Narodzenia także do Polaków w Kamieńcu Podolskim, Satanowie i Gródku na Podolu.

Źródło: Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku

Więcej zdjęć na stronie fb CKPiDE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X