Promocja książki o Mustafie Dżemilewie w Warszawie

W Ukraińskim Domu w Warszawie odbył się tatarski wieczór. Na spotkanie z czytelnikami przybył Alim Alijew, współautor książki „Mustafa Dżemilew niezłomny”.

Rozmowę ze współautorem książki poprzedziła projekcja filmu „Krym SOS” w reżyserii Serhija Łysenki. Film pokazuje historię grupy informacyjnej Krym SOS, która powstała spontanicznie w czasie, gdy na Krymie pojawiły się „zielone ludziki”, relacjonowała przebieg aneksji i informuje o tym, co dzieje się na Krymie do tej pory.

Spotkanie poprowadził Nedim Usejnow z Komitetu Solidarności Tatarów Krymskich. Książka „Mustafa Dżemilew niezłomny” powstała w wyniku spotkań i wielu rozmów z Mustafą Dżemilewem. Autorami książki są Sewgil Hajredtin Qizi Musajewa i obecny na spotkaniu Alim Alijew. Omawiano pracę nad książką, sytuację polityczną na Krymie i sylwetkę samego Dżemilewa, który okazał się osobą niezwykle dowcipną, uwielbiającą żarty.

Spotkanie odbyło się w Domu Ukraińskim w Warszawie 4 czerwca. Na promocję przybyli Polacy, Ukraińcy i Tatarzy, aktywiści praw człowieka i dziennikarze. Niebawem w Kurierze Galicyjskim ukaże się wywiad z Alimem Alijewym.

Wojciech Jankowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X