Prezydent Bronisław Komorowski laureatem Wiktora 2012

Prezydent Bronisław Komorowski laureatem Wiktora 2012

Prezydent Bronisław Komorowski otrzymał w sobotę nagrodę Wiktora 2012 w kategorii Polityk Roku. Statuetki te przyznawane są wybitnym osobowościom medialnym.

– Serdecznie dziękuję za wręczenie mi Wiktora, który zachęca do dalszej pracy – powiedział prezydent. Prezydentowi statuetkę wręczał Krzysztof Zanussi. Bronisław Komorowski dziękując, żartował też, że z polityką jest jak z grą w teatrze, bo czasem klaszczą.

W kategorii Polityk Roku 2012 nominowani byli także: Władysław Frasyniuk, Ryszard Kalisz, Anna Grodzka i Radosław Sikorski.

Galę poprowadził Robert Janowski. Wśród przybyłych gości znaleźli się liczni przedstawiciele świata kultury i sztuki . Statuetki dostali także m.in.: Aleksandra Kurzak, Andrzej Grabowski i Justyna Kowalczyk.

Wiktory – polskie nagrody dla wybitnych osobowości medialnych – przyznawane są od 1985 roku. Kandydatów typują stacje telewizyjne, a wybiera Akademia Wiktorów, składająca się z laureatów dotychczasowych edycji. Dyrektorem Wiktorów jest Józef Węgrzyn. Statuetki przyznawane są w 10 kategoriach m.in.: polityk roku, aktor, osobowość telewizyjna oraz odkrycie roku.

„Wiktor” jest niewielką statuetką z brązu, zaprojektowaną i wykonaną przez Andrzeja Renesa.

Gala rozstrzygająca 28. edycję plebiscytu Wiktorów odbyła się w sobotę na Zamku Królewskim w Warszawie. (PAP)

Źródło: prezydent.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X