Margaret Thatcher nie żyje

Margaret Thatcher nie żyje

Dziś rano zmarła Margaret Thatcher – informuje Sky TV, powołując się na jej rzecznika. Była premier Wielkiej Brytanii miała 87 lat.

 

„Z wielkim żalem Mark i Carol Thatcherowie zawiadomili, że ich matka baronessa Thatcher zmarła dziś rano w spokoju w następstwie udaru” – poinformował rzecznik.

Smutek z powodu śmierci Thatcher wyraziła królowa Elżbieta II. Brytyjska monarchini poinformowała, że wysłała rodzinie list kondolencyjny.

 

„Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci lady Thatcher” – oświadczył szef rządu David Cameron. „Straciliśmy wielką przywódczynię, wspaniałą premier, wspaniałą Brytyjkę” – podkreślił.

 

Jak poinformowała kancelaria premiera na Downing Street, Margaret Thatcher nie będzie miała – zgodnie ze swą wolą – pogrzebu państwowego.

 

Premier Cameron, który przebywał z wizytą w Madrycie, odwołał wizytę w Paryżu, gdzie miał spotkać się z prezydentem Francji Francois Hollande’em, i jeszcze w poniedziałek powróci do kraju.

Stojąc na czele Partii Konserwatywnej, Margaret Thatcher szefową rządu była przez 11 lat; był to najdłuższy nieprzerwany okres urzędowania premiera w Wielkiej Brytanii od XIX wieku.

Źródło: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X