Prezes lwowskiej „Pogoni” w Sejmie

Prezes lwowskiej „Pogoni” w Sejmie

2 marca br. w Warszawie odbyło się spotkanie Prezesa LKS „Pogoń” Lwów Marka Horbania z sejmową Komisją Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki (KFS) oraz prezesem PKP Cargo Wojciechem Balczunem.

 

Prezes „Pogoni” został zaproszony na spotkanie przez przewodniczącego sejmowej Komisji Sportu posła Ireneusza Rasia. Miał okazję przedstawić obecną sytuację klubu, w tym najnowsze sukcesy do których zaliczył przede wszystkim zakwalifikowanie się lwowskiej „Pogoni” w tym sezonie do rozgrywek w Premier Lidze Obwodowej (odpowiednik trzeciej ligi).

 

 

Jako najważniejsze zadania stojące przed klubem, przedstawione zostały: kwestia budowy własnego boiska oraz rozwój Szkółki Piłkarskiej LKS, do której uczęszczają dzieci, głównie uczniowie dwóch polskich szkół ze Lwowa.

W trakcie spotkania prezes PKP Cargo, Wojciech Balczun zadeklarował chęć dalszej współpracy z lwowskim klubem. Powołując się na kresowe korzenie, wyraził zadowolenie ze wspierania finansowego „Pogoni” i obiecał jego kontynuację w nowym sezonie.

Posłowie pracujący w KFS zapewnili Marka Horbania o chęci dalszego wspierania LKS „Pogoń” Lwów, obiecując pomoc przy budowie boiska we Lwowie.

Podczas spotkania prezes „Pogoni” wyróżnił przewodniczącego KFS Ireneusza Rasia pamiątkowym pucharem w podziękowaniu za pomoc klubowi od chwili jego reaktywacji w 2009 roku.

 

W atmosferze zbliżającego się Euro 2012, prezes „Pogoni” życzył wspólnego kibicowania reprezentacjom Polski i Ukrainy na finałach mistrzostw.

www.pogon.lwow.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X