Polska przekazała lwowskiemu szpitalowi kolejną partię środków medycznych

Konsulat Generalny RP we Lwowie przekazał Lwowskiemu Obwodowemu Szpitalowi Weteranów Wojennych i Represjonowanych w Winnikach środki ochrony indywidualnej dla lekarzy i medyków do walki z koronawirusem.

Jest to 2 tysiące jednorazowych kombinezonów ochronnych i 2235 masek ochronnych FFP-2 o wartości pół miliona hrywien zakupionych przez Fundację Solidarności Międzynarodowej.

W konferencji prasowej na podwórku szpitala wzięli udział konsul generalny RP we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz, dyrektor szpitala Maksym Prykupenko z personelem medycznym oraz mer Winnik Wołodymyr Kwurt.

Dyrektor lwowskiego szpitala Maksym Prykupenko podziękował Polakom za pomoc i wsparcie. Dodał, że otrzymane artykuły medyczne pomogą chronić lekarzy podczas pandemii.

– Środki ochrony indywidualnej to materiały eksploatacyjne, których używamy na co dzień w szpitalu. Mamy pięć oddziałów, w pracę zaangażowanych jest 415 lekarzy. Otrzymane maski, respiratory, kostiumy i kombinezony ochronne są to dla nas bardzo ważne i potrzebne rzeczy. Bardzo dziękujemy za pomoc i jest nam bardzo miło, że otrzymaliśmy pomoc międzynarodową. To miłe, że współpracujemy z Polską – zaznaczył Maksym Prykupenko.

Kierownik szpitala również poinformował, że obecnie na leczeniu przebywa ponad 200 pacjentów. U 40 osób potwierdzono zarażenie koronawirusem.

Konsul generalny RP we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz podkreśliła, że współpraca, solidarność i wzajemne wsparcie są szczególnie istotne w obecnych warunkach. – Chcemy pokazać, że walka z pandemią jest wspólną sprawą, a solidarność, szczególnie w trudnych sytuacjach, jest wartością nie do przecenienia – podsumowała.

Pomoc z Polski trafi także do szpitali w Równem, Berdyczowie i Winnicy.

Sprzęt został sfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach programu współpracy rozwojowej „Polska pomoc”.

Eugeniusz Sało

Fot. Eugeniusz Sało
{gallery}gallery/2020/sprzet_medyczny_winniki_salo{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X