Polska i Ukraina będą współpracować w obszarze produkcji amunicji i materiałów wybuchowych

Ukraiński koncern UKROBORONPROM i polska firma Mesko S.A. wchodząca w skład PGZ będą wspólnie pracować nad stworzeniem nowych receptur prochu strzelniczego różnych typów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii – poinformował dyrektor dywizji ds. broni precyzyjnej i amunicji UKROBORONPROM-u Andrij Artiuszenko, komentując wyniki rozmów podczas MSPO w Kielcach.

– Szczególną uwagę poświęcono kwestiom współpracy naukowo-technicznej w obszarze stworzenia perspektywicznych materiałów wybuchowych i ich produkcji w przedsiębiorstwach wchodzących w skład koncernu – powiedział Artiuszenko.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy mają zostać przygotowane dokumenty niezbędne dla rozpoczęcia tych prac.

– Nasz cel to podnieść współpracę Polski i Ukrainy na strategiczny poziom. Nasze technologie pozwoliły już Polsce stworzyć nowoczesną amunicję o kalibrze 155 i 122 mm. Teraz liczymy na wsparcie naszych partnerów – transfer technologii z Polski pozwoli Ukrainie zabezpieczyć możliwości produkcji amunicji – dodał dyrektor.

Ponadto, podczas MSPO 2018 w Kielcach podpisano porozumienie ws. remontu torped pozostających na wyposażeniu Marynarki Wojennej RP i dostawie części zamiennych dla MW RP.

Źródło: polukr.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X