Polscy wolontariusze ranni wskutek rosyjskiego ostrzału Fot. Twitter, Anton Gerashchenko

Polscy wolontariusze ranni wskutek rosyjskiego ostrzału

Na wschodzie Ukrainy zostali ranni dwaj polscy wolontariusze. Doradca ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko poinformował, że samochód, którym jechali dwaj obywatele Polski, został trafiony przez rosyjski pocisk, gdy zmierzali do miasta Czasiw Jar w obwodzie donieckim. Jeden z nich jest w stanie stabilnym, choć poważnym. Drugi jest w lżejszym stanie.

– Rosyjski pocisk trafił w busa polskich wolontariuszy, którzy przywieźli pomoc humanitarną do Czasiw Jaru. Dwóch ochotników zostało rannych. Jeden z nich został ewakuowany do szpitala w mieście Dnipro przez Centrum Ratowania Życia. Życzę pełnego i szybkiego powrotu do zdrowia – napisał na Twitterze Anton Heraszczenko.

Doradca szefa MSW Ukrainy opublikował także zdjęcie białego busa z otworem po pocisku za miejscem, gdzie siedzi kierowca. Na samochodzie widnieje naklejka z napisem „Helping Ukraine” oraz flagi Ukrainy, Polski i Łotwy.

Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk zapowiedział, że ranny wolontariusz zostanie przetransportowany do Polski.”Zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, jak tylko będzie to możliwe, Zespół Pomocy Humanitarno-Medycznej przetransportuje rannego do Polski na dalsze leczenie” – napisał minister na Twitterze.

źródło: Twitter, Anton Gerashchenko; Twitter, Michał Dworczyk

W nocy Rosjanie zaatakowali obwód lwowski sześcioma dronami

X