Połączył ich teatr

Połączył ich teatr

Zrealizowany został kolejny projekt polsko-ukraiński. Tym razem przy udziale Towarzystwa „Alter” i teatru o tej samej nazwie.

Pod koniec lata prawie połowa aktorów, studentów Uniwersytetu Drohobyckiego, wzięła udział we wspólnym ukraińsko-polskim projekcie „Połączył nas teatr”. Jak opisuje projekt jedna z jego uczestniczek, mieszkanka Drohobycza Ołena Jurkiewicz: „Pracować było niezwykle lekko i przyjemnie”.

Spotkania teatralne miały miejsce w miejscowości Nowe Guty w gminie Orzysz woj. warmińsko-mazurskiego. Ołena Jurkiewicz, podsumowując tegoroczne spotkania teatralne podkreśla: „Jesteśmy niezmiernie wdzięczni teatrowi, że nas połączył i nadal łączy. Niebawem nasi przyjaciele z Polski przyjadą do nas i wspólnie będziemy mogli zaprezentować wyniki naszej pracy według metodyki impro w czasie obchodów Dnia miasta 21 września tego roku”. 

Info:

„Połączył nas teatr” – są to spotkania teatralne w ramach ukraińsko-polskiej wymiany młodzieży. Organizatorem jest Fundacja „RenesArt”, a partnerami są Towarzystwo „Alter” z Drohobycza, Towarzystwo Teatru „Closart” z Olsztyna, studencki teatr „Cezar”, Centrum Kultury w Ełku i Dom Kultury w Orzyszu.

Leonid Golberg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X