Polacy ze Wschodu na spotkaniu opłatkowym w Sejmie RP

Polacy ze Wschodu na spotkaniu opłatkowym w Sejmie RP

29 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe Polaków z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Łotwy z polskimi politykami i działaczami organizacji wspierających działalność środowisk polskich za wschodnią granicą Polski.

Swoją obecnością spotkanie zaszczycili premier RP Beata Szydło, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, minister Jan Dziedziczak, minister Adam Lipiński oraz posłowie z Komisji Łączności z Polakami za Granicą wraz z przewodniczącym Michałem Dworczykiem, a także przedstawiciele Fundacji „Wolność i Demokracja” z prezesem Robertem Czyżewskim.

– Dla Rządu PiS jest ważne, żeby wspólnota wszystkich Polaków na całym świecie, była wspólnotą, która coraz bardziej się pogłębia. Chcemy żeby nikt, kto ma polskie korzenie, polską duszę nie czuł się osamotniony. Polskie państwo zrobi wszystko, żeby zapewnić budowanie tej wspólnoty – powiedziała premier RP Beata Szydło podczas spotkania z Polakami ze Wschodu.

Premier złożyła przybyłym gościom życzenia świąteczne oraz potwierdziła, że pomoc Polakom zza wschodniej granicy jest jednym z priorytetów jej rządu.

Fot. archiwum Fundacji „Wolność i Demokracja”

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński również podkreślił, że Polacy mieszkający na Wschodzie mogą liczyć na pomoc państwa polskiego. „Parlament polski z większą otwartością i uwagą przygląda się życiu naszych rodaków za wschodnią granicą i przygotowuje zmiany mające na celu ich wsparcie i większą dla nich pomoc. Myślmy pozytywnie o Polsce i jej przyszłości” – dodał marszałek Sejmu.

Spotkanie opłatkowe uświetnił śpiewem polskich kolęd zespół „Słoneczko” z Baranowicz na Białorusi. Dzieci z tej miejscowości również wręczyły polskim parlamentarzystom własnoręcznie wykonane świąteczne upominki.

Na zakończenie wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia na następny 2016 rok.

Eugeniusz Sało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X