Pogoń Lwów wygrywa z FC „Feniks – Stefano”

W niedzielę 30 kwietnia w przeniesionym meczu 12. kolejki sezonu piłkarskiej Premier Ligi Obwodowej (III liga), Pogoń Lwów zwyciężyła w meczu FC „Feniks – Stefano” Pidmonastyr 2:1.

Po pierwszej połowie Pogoniarze przegrywali 0:1 po bramce Andrija Dygasa w 39 minucie. Natomiast od razu po przerwie w 49 minucie zawodnik Pogoni Władysław Bycko strzelił gola na 1:1. A w 84 minucie, po faulu na zawodniku Pogoni, sędzia podyktował rzut karny, który celnie wykonał Oleg Jacenko, ustalając końcowy wynik 2:1.

Warto dodać, że na majówkę do Lwowa przyjechało bardzo wielu Polaków. Jak się okazało, wielu z nich przyjechało, aby kibicować Pogoni Lwów.

{youtube}J9Pf_QTK0MA{/youtube}

„Nieziemska atmosfera na meczu Pogoni Lwów! Rozsiani z różnych zakątków Polski razem, ramię w ramię dopingowaliśmy Pogoń tak jakbyśmy byli jej fanami od lat a przecież na co dzień kibicujemy różnym klubom i często jest nam nie po drodze” – czytamy wpis kibiców na stronie facebook Życie na wyjeździe.

Kibice z Polski dodali również wideo z wpisem „Film z tego meczu przejdzie chyba do historii”.

Po czterech kolejkach Pogoń Lwów z dorobkiem 10 punktów dzieli pierwsze miejsce w tabeli ligowej z FC „Junist” Hijcze.

W kolejnym meczu w niedzielę, 7 maja o godz. 16:00 Pogoń zagra wyjazdowy mecz z FC „Mikołajów”.