„Pogoń” Lwów pokonała drużynę z Żydaczowa

W niedzielę 24 sierpnia w meczu 14 kolejki Obwodowej Premier Ligi (III liga) „Pogoń” Lwów wygrała z drużyną FC „Awangard” Żydaczów (4:0). Natomiast juniorzy niebiesko-czerwonych zdeklasowali rywali z Żydaczowa strzelając dziesięć bramek (10:0).

Już w pierwszych minutach meczu seniorzy „Pogoni” mieli kilka świetnych okazji do zdobycia bramki. Jedną z nich zmarnował Igor Ostrówka, który w polu karnym strzelił kilka centymetrów nad poprzeczką. Świetną grą popisał się bramkarz rywali Jurij Chomyn. Jednak niebiesko-czerwonym nie udało się wykorzystać przewagę w pierwszej połowie spotkania. Do przerwy mieliśmy remis (0:0).

Druga połowa była bardziej owocna. W 52 minucie z linii karnego strzelił Ostap Fostiak i choć bramkarz gości zareagował na strzał, piłka przecięła linię siatki FC „Awangardu” i było 1:0 dla „Pogoni”. Dziesięć minut później z zamieszania w polu karnym gości skorzystał Taras Bugryn strzelając w okienko bramki. Trzeciego gola strzelił debiutant Pogoniarzy – 17-letni Wiktor Barabasz, który z podania Artura Timirowa mocno strzelił z wywrotki w 74 minucie meczu. W końcówce spotkania przed obrońcami drużyny z Żydaczowa uciekł Jan Juzkiewicz, lecz w starciu sam na sam trafił w bramkarza gości. Po odskoku piłki lepszy na dobitce był Taras Bugryn zdobywając ostatnią bramkę w tym meczu.

Wynik 4:0 dla „Pogoni”, spowodował, że po 14 meczach drużyna awansowała na 10 miejsce w tabeli Premier Ligi obwodu lwowskiego. Natomiast juniorzy LKS „Pogoń” Lwów są na 7 miejscu.

– Po nieudanym starcie drugiego koła „Pogoń” spadła na ostatnie, 12 miejsce, w tabeli. Więc zdobycie żądanych trzech punktów służyło niebiesko-czerwonym za dodatkową motywację przed meczem z FC „Awangard” Żydaczów. Dobrym przykładem stali się juniorzy lwowskiej Pogoni, którzy rozgromili rywali z Żydaczowa z rekordowym w tym sezonie wynikiem 10:0. Tym wynikiem kontynuowali serie trzech meczowych zwycięstw – powiedział po spotkaniu prezes „Pogoni” Lwów Marek Horbań.

28 sierpnia o godz. 16:00 na swoim boisku przy ul. Ołeksandra Ołesia 25 LKS „Pogoń” Lwów zagra z drużyną „Skała” Morszyn.