Piernik dla żołnierza

Na Dzień Niepodległości Ukrainy w Iwano-Frankiwsku (d. Stanisławowie) z inicjatywy społecznej „Swój do swego po swoje” odbyła się akcja „patriotyczny piernik”. 24 sierpnia wolontariusze, dzieci i młodzież, dekorowali ciastka w kolorach niebiesko-żółtych i sprzedawali je. Pieniądze zostały przekazane żołnierzom w strefie ATO.

– Jest to szlachetna akcja, pierniki są zrobione rękami naszych dzieci ze społeczności polskiej i ukraińskiej. Myślę, że te pierniki udekorowane przez dzieci przyniosą komuś radość – powiedziała wolontariuszka Daryna Łytwyn.

– Dekorujemy pierniki. Nic skomplikowanego w tym nie ma. Wszyscy chętni mogą spróbować. Dlatego pomagają nam nawet dzieci. Mamy nadzieję, że ludzie będą kupować te ciasteczka, bo trzeba wspierać naszych żołnierzy, którzy walczą za naszą wolność – zaznaczył wolontariusz Roman.

Następnego dnia na swojej stronie na Facebooku koordynator inicjatywy społecznej „Swój do swego po swoje” Lidia Anuszkiewiczius, żona mera miasta, napisała: „12293 hrywny i 50 euro zarobiliśmy sprzedając ciastka w Dzień Niepodległości Ukrainy”.

Eugeniusz Sało

{youtube}UV9JxykEWXU{/youtube}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X