PCO dostarczy sprzęt obserwacyjny na Ukrainę

26 czerwca w Warszawie podpisano umowę ws. dostaw przyrządów obserwacyjnych i celowników z Polski na Ukrainę. Porozumienie podpisały Przemysłowe Centrum Optyki S.A. (PCO S.A.) i ukraińska firma Ukrinmasz. Na Ukrainę trafią przyrządy do obserwacji w nocy. Dokładny zakres i wartość kontraktu są objęte tajemnicą.

– Ta współpraca musi być współpracą biznesową, dawać korzyści obydwu stronom – powiedział obecny podczas podpisania umowy wiceminister obrony narodowej, Bartłomiej Kownacki dodając, że sprzęt dostarczany przez polską firmę będzie wykorzystywany w działaniach operacyjnych, co najlepiej świadczy o jego jakości.

– Polska jest jednym z nielicznych krajów na świecie i w Europie, który wspiera nas w trudnych czasach walki z Rosją, nie tylko bronią, ale i technologią – powiedział dyrektor generalny ukraińskiej firmy Ukrinmasz, Serhij Sliusarenko.

Przemysłowe Centrum Optyki powstało w 1976 roku. Obecnie jest największym w Polsce producentem przyrządów optoelektronicznych, wykorzystujących technikę laserową.

Źródło: polukr.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X