ALFA JAZZ FEST 2017 we Lwowie

W lepszych tradycjach europejskich wydarzeń muzycznych w dniach 23–27 czerwca we Lwowie odbył się 7 Międzynarodowy Festiwal Alfa Jazz Fest.

Na scenach w Centralnym Parku Kultury i Odpoczynku im. Bohdana Chmielnickiego, na Rynku oraz na podwórzu Pałacu Potockich wystąpiło ponad 30 zespołów z USA, Francji, Izraela, Kuby, Wielkiej Brytanii, Polski, Turcji, Ukrainy oraz innych krajów. Odbywał się również tradycyjny jazzowy pokaz filmów, a w nocnych klubach miasta – dżemy, gdzie można było nieformalnie porozmawiać z gwiazdami, takimi jak amerykańska wokalistka Cina Moses – córka legendy jazzu Dee Dee Bridgewater i Gilberta Mosesa czy Chucho ValdÉsem, kubańskim pianistą, posiadaczem sześciu Grammy.

Goście, którzy nie zdążyli kupić biletów na koncerty głównej sceny im. Eddi Rosnera w Parku Kultury, mieli unikalną możliwość obejrzeć koncerty na dużych LED ekranach w strefie piknikowej parku, a także pójść na 18 koncertów na Lwowskim Rynku i koło Pałacu Potockich. Wejściówka na te koncerty była darmowa. Koncertom towarzyszyły również wszelkie atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Wieczorem 28 czerwca na zamknięcie festiwalu Alfa Jazz Fest 2017 zaprezentował dla Lwowian i gości miasta koncert Khrystyny Sołowij, ukraińskiej śpiewaczki, wykonawczyni pieśni łemkowskich we współczesnej aranżacji.

Konstanty Czawaga
{gallery}gallery/2017/alfa_jazz_lwow{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X