Obchody w Bolszowcach Dnia Życia Konsekrowanego

Obchody w Bolszowcach Dnia Życia Konsekrowanego

31 stycznia w sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bołszowcach koło Halicza odbył się Dzień Życia Konsekrowanego archidiecezji lwowskiej. Uroczystościom przewodniczył biskup pomocniczy Leon Mały.

„Powierzamy się Matce Bożej Bołszowieckiej. Obraz ten jest otoczony kolorem zielonym i błękitnym, kolorem odnowy i życia. Sama ta miejscowość też jest takim symbolem odnowy wszystkiego co niesiemy ze sobą i odnowy naszego serca” – powiedział do zgromadzonych w kościele osób konsekrowanych biskup Mały. Hierarcha życzył im, aby nieśli w świat żywą wodę miłości i uzdrawiali nawet tę sytuację, która wydaje się może być nie do uzdrowienia. „Bóg potrafi wszystko” – zaznaczył biskup Leon Mały.

Dyrektor wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Archidiecezji Lwowskiej o. Sławomir Zeliński OFM Conv, wyjaśniając dlaczego właśnie w Bołszowcach odbyły się obchody Dnia powiedział, że to miejsce jest położone mniej więcej pośrodku rozległej archidiecezji lwowskiej położonej na terenach czterech obwodów: lwowskiego, tarnopolskiego, iwanofrankiwskiego i czerniowieckiego. Zaznaczył, że w tym roku zaproponowano kapłanom diecezjalnym, aby bardziej docenili pracę zakonników i zakonnic. W czasie mszy św. odnowiono śluby zakonne. Modlono się o pokój na Ukrainie.

Siostra Anna Klepacka ze zgromadzenia honoratek, przewodnicząca Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Żeńskich na Ukrainie przypomniała, że w ramach obchodów Roku Życia Konsekrowanego 24 kwietnia odbędzie się pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Berdyczowskiej, na którą został zaproszony ukraiński episkopat. Odbędzie się tam czuwanie nocne razem z młodzieżą w intencji powołań do życia konsekrowanego i kapłańskich. Od 14 do 18 września br. we Lwowie odbędzie się wspólne spotkanie osób konsekrowanych Kościoła katolickiego dwóch obrządków na Ukrainie.

Konstanty Czawaga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X