Noworoczny Bal Ormiański

W Warszawie 21 stycznia odbył się V Noworoczny Bal Ormiański, zorganizowany przez Fundację Armenian Foundation wraz z Izbą Gospodarczą Polska – Armenia i Fundację Dziedzictwo Kresowe.

Patronat medialny nad imprezą objął Kurier Galicyjski. Swoją obecnością bal zaszczyciło wiele znakomitych osób, m.in.: ambasador Armenii w Polsce Edgar Ghazaryan z rodziną.

Historia Noworocznych Balów Ormiańskich sięga okresu przedwojennego, kiedy to odbywały się one we Lwowie i w Warszawie, skupiając środowiska ziemiańskie i inteligencję kresową. Dzięki współpracy organizacji pozarządowych ta tradycja jest kontynuowana. Tegoroczny bal był wyjątkowy z uwagi na przypadającą rocznicę 650-lecia decyzji króla Kazimierza Wielkiego, nadającej przywilej ormiańskiemu biskupowi Grzegorzowi na osiedlenie się w Polsce i wyznawanie swojej wiary. Maciej Bohosiewicz, prezes Fundacji Armenian Foundation, powiedział Kurierowi, że bardzo cieszy się z faktu, iż piękna przedwojenna tradycja organizowania Noworocznych Balów Ormiańskich jest kontynuowana i znajduje wielu nowych miłośników i sympatyków kultury ormiańskiej.

Atrakcją muzyczną wieczoru był występ zespołu „Musa – Ler”, który specjalnie na tą okazją przyjechał z Armenii. W rytmach muzyki ormiańskiej i polskiej goście bawili się do białego rana.

Anna Gordijewska
Tekst ukazał się w nr 2 (270) 31 stycznia – 13 lutego 2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X