Największy cud z archiwum autorki

Największy cud

W dniach 26 listopada i 3 grudnia 2022 roku w domu księży i braci paulistów we Lwowie, przy ul. Kutowej 5 odbyły się dwa spotkania sympatyków polskiej kultury. Oba poświęcone zostały tej samej tematyce – pogłębienia wiedzy na temat liturgii Mszy św.

z archiwum autorki

Wiemy, że każdy z nas ma możliwość uczestniczenia w tej celebracji i wielu czyni to od wczesnych lat dziecięcych. Tymczasem na obu spotkaniach, które prowadził br. Adam Szczygieł SSP ze zdumieniem odkrywaliśmy niezwykłe tajemnice, które kryje ta liturgia. Misterium Mszy św. stało się nam bliższe dzięki objaśnieniom współczesnej mistyczki z Boliwii – Cataliny Rivas. To ona od 1993 roku spisywała to, co dyktowali jej w sercu Pan Jezus i Matka Boża. Jej obszerne teksty na temat Mszy św., sakramentu pokuty i pojednania, adoracji NajświętszegoSakramentu, czy przejścia do życia wiecznego zostały przebadane przez odpowiednie władze kościelne i nie tylko zatwierdzone, ale wręcz zarekomendowane do rozpowszechniania na całym świecie.

z archiwum autorki

Oba spotkania w domu paulistów miały swój specyficzny charakter. Rozpoczynały się adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą m.in. w intencji pokoju na Ukrainie, a także wszystkich poległych i poszkodowanych przez wojnę. Następnie po smacznym poczęstunku mogliśmy poznać sylwetkę Cataliny Rivas i jej przesłanie obejmujące szczegółowy opis Mszy św., a w szczególności, ile dobra może ona przynieść w życiu każdego człowieka oraz ile traci się będąc nie przygotowanym do jej przeżywania.

Na zakończenie każdego ze spotkań uczestnicy dzielili się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przekazanych treści. Nie zabrakło też emocji związanych z losowaniem ubogacających lektur.

Miłym zaskoczeniem okazało się również pewne odkrycie poczynione przez niektórych uczestników drugiego spotkania. Otóż w bliskim sąsiedztwie domu paulistów, w podwórku jednej z kamienic odkryli oni zadbaną figurkę Matki Bożej zawierającą podpis: „BOGARODZICO, MÓDL SIĘ ZA NAMI”.

Z niecierpliwością będziemy oczekiwali kolejnych spotkań na ul. Kutowej, już w styczniu 2023 roku.

Maria Baranowa

Tekst ukazał się w nr 23-34 (411-412), 20 grudnia – 16 stycznia 2022

X