Nad ranem Lwów obudził się od eksplozji

Nad ranem Lwów obudził się od eksplozji

Dziś nad ranem rosyjskie rakiety uderzyły w zakład remontów samolotów przy lwowskim lotnisku. Poinformował o tym w mediach społecznościowych mer Lwowa Andrij Sadowyj.

Według informacji Ministerstwa Obrony Ukrainy Rosjanie wystrzelili z terytorium Morza Czarnego 6 rakiet w kierunku Lwowa. Dwie udało się zestrzelić ukraińskiej obronie przeciwpowietrznej.

Rakiety Rashist trafiły w okolice lwowskiego lotniska – podaje portal zaxid.net. Według wstępnych danych z Morza Czarnego wystrzelono 6 pocisków manewrujących, prawdopodobnie X-555. „Dwa pociski zostały zniszczone przez siły rakietowe West Air Command” – czytamy w oświadczeniu .

Przypomnijmy, że od dziś, 18 marca, we Lwowie wybuchły wybuchy. Alarm powietrzny zabrzmiał o godzinie 6.08. Doradca szefa MSW Wadym Denysenko powiedział, że wybuchy we Lwowie słychać było około 6:30, pożary były widoczne na obrzeżach miasta. Na razie brak informacji o zniszczeniach i obrażeniach. Lwowska Administracja obwodowa opublikuje oficjalne informacje o godzinie 10.00.

Mer Lwowa poinformował też, że nie ma ofiar tego ataku, ponieważ praca w zakładzie została wstrzymana już wcześniej. Dodał, że na miejscu pracują ukraińskie służby ratunkowe.

Nad ranem świadkowie informowali, że we Lwowie słychać było co najmniej trzy duże eksplozje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X