Na kawę do Lwowa (Fot. Aleksander Kuśnierz)

Na kawę do Lwowa

18 września rozpoczął się VIII festiwal „Na kawę do Lwowa”. Ponad pięćdziesiąt kawiarni i restauracji prezentowało szeroki wybór kaw, koktajli kawowych oraz deserów do kawy podczas kawowego jarmarku na Rynku Starego Miasta.

– Długo zastanawialiśmy się nad tym, czy z powodu tragicznych wydarzeń w kraju święto kawy w tym roku jest stosowne. W końcu zdecydowaliśmy, że festiwal będzie można przekształcić w dobroczynną imprezę – powiedział organizator festiwalu kawy Andrij Sydor.

Zebrane podczas imprezy pieniądze zostaną przekazane dla rodzin ofiar zabitych na wschodzie Ukrainy. Każdy, kto złoży wpłatę otrzymuje ziarenko kawy i uczestniczy w tworzeniu ogromnego kawowego panneau „Make Coffee. Not War”.

– Na święto kawy do Lwowa przyjeżdżało w ostatnich latach około 100-120 tysięcy osób. Jeśli w ciągu czterech dni każda z tych osób wrzuci przynajmniej jedną hrywnę i dołączy do tworzenia kawowego panneau – możemy zebrać znaczną kwotę dla rodzin ofiar wojny – powiedział organizator festiwalu kawy Andrij Sydor.

(Fot. Aleksander Kuśnierz)

Na Rynku będzie też czynna „poczta kawowa” – każdy uczestnik imprezy może wysłać stąd kawową pocztówkę „Ze Lwowa z miłością” do dowolnego kraju świata.

Po raz pierwszy w ramach święta kawy zaprezentowano urządzenia i akcesoria renomowanych kawowych firm – ukraińskich oraz zagranicznych – KawaEXPO. Goście degustowali kawę i uczestniczyli w warsztatach parzenia kawy.

Impreza trwa do 21 września. Organizatorem VIII festiwalu „Na kawę do Lwowa” jest firma „DikArt” przy wsparciu Lwowskiej Rady Miejskiej.

Eugeniusz Sało

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X