Mościska młodzież przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

17 października br. młodzież dekanatu mościskiego zgromadziła się na pierwszym spotkaniu przygotowawczym do 31. Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w dniach 26 lipca – 31 lipca 2016 roku w Krakowie.

Ponad 30 młodych osób wzięło udział we Mszy św. w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie odbyła się rejestracja uczestników. W salce katechetycznej młodzież uczyła się śpiewać hymn ŚDM w języku polskim i ukraińskim wspólnie z ks. Nazarem, ks. Janem, s. Karoliną i s. Kamilą.

Michał Kalinowski oraz Michał Widz, wolontariusze ŚDM z Krakowa opowiedzieli o przygotowaniach i organizacji tak ogromnej imprezy. Zaznaczyli m.in., że podczas ŚDM Kraków spodziewa się 2,5 miliona osób z całego świata. Poinformowali także o inicjatywie „Bilet dla Brata”, która umożliwi udział ubogiej młodzieży ze wschodu Europy.

Młodzież z mościskiego dekanatu wierzy, że takie co miesięczne spotkania pozwolą im jeszcze bardziej przygotować się do ŚDM w Krakowie.

– Bardzo bym chciała pojechać na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Jest to takie ogromne międzynarodowe spotkanie młodych, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami, na czele z papieżem gromadzą się w jednym miejscu, gdzie wyznają wiarę w Chrystusa – mówi Marta.

– Moim marzeniem jest pojechać na ŚDM. Przebywać w tej atmosferze młodych ludzi i skupić się na modlitwie z papieżem – powiedział Mariusz.

– Światowe Dni Młodzieży dla mnie są spotkaniem z Jezusem Chrystusem. To jest możliwość dowiedzieć się więcej o Bożym Miłosierdziu i jeszcze mocniej go poczuć – mówi Irena.

– Bardzo chcę pojechać na Światowe Dni Młodzieży. Wyobraźcie sobie – będzie tam dwa miliony osób, które wierzą w Boga – opowiada Roksolana.

Następne spotkanie młodzieży mościskiego dekanatu odbędzie się 21 listopada w Pnikucie. „Zachęcamy wszystkich, którzy się czują młodo i wiekiem, i duchem, żeby się łączyli przygotowani na szczeblu dekanalnym i diecezjalnym, żebyśmy mogli w lipcu następnego roku spotkać się z Ojcem Świętym, cieszyć się tą wiarą i dzielić się nią z innymi” – powiedział ks. Nazar Biłyk z Mościsk.

Eugeniusz Sało

{youtube}RQycwEqFR1Q{/youtube}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X