Lwów otrzymał własną mapę kwitnących tulipanów i sakur Fot. lviv.travel, Oksana Lutsko, Chrystyna Lebed

Lwów otrzymał własną mapę kwitnących tulipanów i sakur

Lwowskie Biuro Turystyki wraz z Wydziałem Ekologii Lwowa opracowało „Kwiatową Mapę Lwowa”, na której odznaczone są miejsca, w których aktualnie kwitną kwiaty i drzewa. Ta interaktywna mapa jest dostępna pod linkiem. Będzie to dobra podpowiedź dla tych, którzy chcą podziwiać piękno kwitnących kwiatów i drzew we Lwowie, odkrywać nowe malownicze miejsca lub uchwycić moment wiosny robiąc zdjęcia.

Fot. lviv.travel, Oksana Lutsko, Chrystyna Lebed

Chcemy, aby oglądanie kwitnących kwiatów i drzew stało się dla mieszkańców i gości Lwowa dodatkową okazją do wypełnienia pozytywną energią i emocjami. Mapa pomoże zbudować indywidualną trasę w kwitnącym Lwowie, a ponadto – odwiedzić mało znane miejsca i lepiej poznać miasto – tłumaczy Chrystyna Łebed, szefowa wydziału turystyki Lwowa.

Na interaktywnej „Kwiatowej mapie Lwowa” można znaleźć miejsca, w których kwitną tulipany, wiśnie, magnolie i grusze Chanticleer. Mapa prezentuje ponad 50 lokalizacji na terenie całego miasta, które będą na bieżąco aktualizowane, aby użytkownicy otrzymywali jak najbardziej aktualne informacje.

Fot. lviv.travel, Oksana Lutsko, Chrystyna Lebed

W ramach współpracy lviv.travel z Urzędem Ekologii Lwowa ułożono turystyczną trasę z 10 lokalizacji, którą prezentowano przewodnikom wycieczek.

Przeprowadziłam wycieczkę dla lwowskich przewodników po kwitnących lokacjach naszego miasta. Na jednym tchu przeszliśmy około 7 km, otrzymaliśmy morze pozytywnej energii. Cieszę się, że coraz więcej osób zobaczy i usłyszy ciekawe historie o tulipanach, magnoliach, niebiańskich jabłoniach, gruszach, kwiatach wiśni i migdałów!!! Niech będzie więcej piękna i pozytywności, to dodaje siły i wiary w nasze zwycięstwo – informowała Oksana Łutsko zastępca kierownika Urzędu Ekologii Lwowa.

Na przykład, tulipany „Foxtrot” w parku „na wałach” obok Wieży Prochowej.

Fot. lviv.travel, Oksana Lutsko, Chrystyna Lebed

Niedługo miasto ogłosi świetną ofertę na okres kwitnienia kwiatów i drzew we Lwowie. Czas ten obejmie Święto Miasta i Wielkanoc (wg kalendarza juliańskiego – red.) – od połowy kwietnia do połowy maja. Będzie to lista wydarzeń połączonych elementem kwitnienia kwiatów – mapa kwiatów, plenery artystyczne, muzyka, jarmarki, menu kwiatowe w kawiarniach miasta, warsztaty florystyki, flashmob na temat układania kwitnących kompozycji.

W czasie wojny ludzie bardzo potrzebują jakoś kompensować wycieńczenie, emocjonalne wypalenie. Jeden ze sposobów to oglądanie piękna, pozytywne emocje, komunikacja z innymi. W taki właśnie sposób chcemy pomóc podnieść poziom emocjonalny i napełnić dobrą energią lwowian i gości naszego Lwowa. Miasto i biznes łączą siły, by przygotować więcej takich miejsc dla mieszkańców i gości miasta – dodaje Chrystyna Łebed.

Zapraszamy do Lwowa, by podziwiać wiosenne kwitnące miasto.

Andrzej Końko

Tekst ukazał się w nr 7 (443), 16 – 29 kwietnia 2024

Andrzej Końko. Lubię dziennikarstwo bo z jednej strony informuje, a także potrafi inspirować. Od 20 lat pracuję dla mediów ukraińskich i polskich.

X