Lviv Art Guide – portal zapowiedzi wydarzeń artystycznych we Lwowie

Lviv Art Guide – portal zapowiedzi wydarzeń artystycznych we Lwowie

Uruchomiony został portal, na którym można przeczytać zapowiedzi wydarzeń artystycznych we Lwowie oraz zlokalizować miejsca przeprowadzenia tych imprez. Przewodnik był stworzony przez Asocjację Właścicieli Galerii we Lwowie. Inicjatywa została zrealizowana dla promocji turystyki artystycznej – mówią we Lwowskiej Radzie Miejskiej.

Zapoznać się z wirtualną mapą oraz listą aktualnych wydarzeń, wystaw i najciekawszych lokalizacji można na stronie internetowej Lviv Art Guide.

Przewidziano też rozdawanie ulotek w artystycznych lokacjach Lwowa. Informacja na portalu jest odświeżana kilka razy na tydzień. Nowe ulotki będą wydawane raz na trzy miesiące.

Lviv Art Guide jest dwujęzycznym przewodnikiem dla miejscowego i zagranicznego audytorium. Przykładem było doświadczenie zachodnich kolegów i ten projekt został zrealizowany we Lwowie – wyjaśniła założycielka Gallery 101 i prezes Asocjacji Właścicieli Galerii Marta Trociuk.

Na portalu i w ulotce będą zapowiadane wydarzenia odbywające się w następujących miejscach: Centrum architektury, projektowania i urbanistyki Wieża Prochowa, Art-centrum „Dzyga”, PM Gallery, Gallery 101, Intelias Art Point, Lwowski Pałac Sztuki i inne.

Projekt finansowo wsparli właściciele galerii artystycznych, w jednej piątej został sfinansowany z funduszy miasta Lwowa.

Źródło: city-adm.lviv.ua

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X