Korespondenci zagraniczni gośćmi kongresu

Korespondenci zagraniczni gośćmi kongresu

W ramach trwającego Kongresu Polonijnych Dziennikarzy Obywatelskich, realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół KUL w Lublinie zapraszamy na dwa kolejne „Wieczory z mistrzem” –  w środę z red. Rafałem Stańczykiem, a w czwartek z red. Sławomirem Wróblem.

Oba spotkania o godz. 18. Są one otwarte i odbywają się online. W środę 17 listopada „Być jak najbliżej. Praca korespondenta wojennego i dziennikarza zagranicznego”, czyli spotkanie z red. Rafałem Stańczykiem, korespondentem TVP w USA, dziennikarzem wojennym. Link do spotkania: https://tiny.pl/9c62l

W czwartek 18 listopada „Nikt nie jest samotną wyspą. Integracyjna rola mediów polonijnych” wieczór ze Sławomirem Wróblem – dziennikarzem, korespondentem TVP z Wielkiej Brytanii, producentem „Magazynu z Wysp” dla TVP Polonia, prezesem stowarzyszenia „Great Poland” w Londynie. Link do spotkania: https://tiny.pl/9c6sm

Towarzystwo Przyjaciół KUL w Lublinie od czerwca br. realizuje projekt: Akademia Polonijnych Dziennikarzy Obywatelskich. To 400 godzin szkoleń dla uczestników z piętnastu krajów świata. Finałem jest Kongres Dziennikarzy Obywatelskich (15-25 listopada) z udziałem gości specjalnych: prof. Jerzego Bralczyka, Magdaleny Wolińskiej-Riedi (spotkanie już się odbyło), Rafała Stańczyka, Sławomira Wróbla oraz fotografa Maksa Skrzeczkowskiego.

Projekt „Akademia Polonijnych Dziennikarzy Obywatelskich” jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021. Partnerzy merytoryczni: Akademia Nowoczesnych Mediów i Komunikacji KUL oraz Instytut Dziennikarstwa i Zarządzania KUL.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X