Konstantyn Lemiszko – nowym trenerem Pogoni Lwów

Konstantyn Lemiszko – nowym trenerem Pogoni Lwów

Konstantyn Lemiszko urodzony 08 maja 1974 we Lwowie. Ukończył studia we lwowskim Instytucie Kultury Fizycznej i Sportu, a także szkołę piłkarską „Karpaty” (Lwów) pod okiem trenera Vladimira Bezubiaka. Jako piłkarz, grał w drużynach: „Krystal” (Chertkov), „Gazovik” (Komarno), „Galicja” (Drohobycz), „Garay” (Żółkiew), „Dynamo” (Kijów), „Vorskla” (Połtawa), SK „Mykolayiv” „Polihraftehnika” (Aleksandria), „Niwa” (Tarnopol), „Wostok” (Ust-Kamenogorsk, Kazachstan). Od 2009 roku był dyrektorem pierwszoligowego klubu „Niwa” (Tarnopol). Od tego sezonu będzie głównym trenerem LKS Pogoni Lwów.

Na początku prosilibyśmy, żeby pan trochę opowiedział o sobie kibicom?

Ukończyłem studia trenerskie we lwowskim Instytucie Kultury Fizycznej i Sportu. Jako zawodnik grałem między innymi w Dynamie Kijów, Garayu Żółkiew, oraz Niwie Tarnopol. W tym ostatnim klubie od 2009 pełniłem funkcję dyrektora.

Jak pan trafił do Pogoni Lwów?

Z propozycją objęcia stanowiska trenera drużyny seniorów zwrócił się do mnie prezes Pogoni. Po przemyśleniu całej sprawy przyjąłem jego ofertę. Nie jestem tutaj dla pieniędzy zresztą klub i tak ich nie ma. Przyjąłem ofertę Pogoni, ponieważ bardzo podoba mi się w jak tym klubie wygląda praca z młodymi ludźmi, którzy chcą być piłkarzami. Podoba mi się ich entuzjastyczne podejście do gry oraz to, że nie są zepsuci przez pieniądze.

W tym sezonie Pogoń Lwów nie zdobyła jeszcze punktu, ma pan jakiś pomysł jak to zmienić?

Przepatrywałem się chłopakom i nie są w niczym gorsi od rywali. Brakuje im trochę przygotowania fizycznego nad, którym teraz pracujemy, oraz doświadczenia, które przyjdzie z czasem. Punkty zaś zapewne wkrótce zdobędziemy. Ważne jest żeby drużyna grała.

Ma pan zamiar dokonać jakiś zmian w kadrze Pogoni, ewentualnie na jakich pozycjach będzie pan szukał wzmocnienia?

Nie mam zamiaru robić jakiejś rewolucji w składzie. Dam szanse wszystkim, aby udowodnili, że chcą i mogą grac w klubie. Chcemy powiększyć naszą ławkę rezerwowych. Dlatego jak tylko 1 sierpnia okno transferowe zostanie otwarte do klubu dołączy czterech zawodników: bramkarz, lewy obrońca, pomocnik i napastnik, który chce wrócić do Pogoni.

Jakie cele stawia pan przed drużyną w obecnym sezonie?

Szybka i dynamiczna gra to cel, do którego będę dążył.

Dziękujemy za rozmowę.

 

Źródło: pogon.lwow.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X