Kolejna edycja Dziecięcego Turnieju o Puchar Legend Pogoni Lwów Fot. facebook/LKSPogonLwow

Kolejna edycja Dziecięcego Turnieju o Puchar Legend Pogoni Lwów

W niedzielę 17 września na boisku lwowskiej Pogoni odbył się kolejny turniej upamiętniający słynnych zawodników lwowskiej Pogoni, którzy sto lat temu zdobywali dla klubu pierwsze tytuły Mistrza Polski.

Data turnieju nie była przypadkowa, gdyż upamiętnia ona 84. rocznicę agresji Rosji sowieckiej na Polskę.  Dziś z rosyjską agresją walczy niepodległa Ukraina.

Turniej ten odbył się dzięki wsparciu partnerów: Fundacji KGHM Polska Miedź i Fundacji Pogoń Lwów, które od lat wspierają lwowską Pogoń oraz Ministerstwu Spraw Zagranicznych RP i Konsulatowi Generalnemu RP we Lwowie, które wspierają działalność szkółki piłkarskiej.

W turnieju zmierzyły się dziecięce drużyny 2012 roku urodzenia oraz młodsi reprezentujący następne kluby: FC No Limits, FC Pokrowa, FC Zwenygród, DJUSZ Jantar Jowojaworowsk, FC Karpaty Brzuchowice, FC Hałyczyna Lwów, FC Zubra oraz gospodarze LKS Pogoń Lwów.

Drużyny były podzielone na dwie grypy A i B gdzie zagrały mecze systemem każdy z każdym. Najlepsze dwie drużyny w grupie, kontynuowały swą walkę o Puchar, zaś pozostałe zagrały mecze ratingowe.

Lwowska Pogoń po trzech meczach grupowych zdobyła 6 punktów, które pozwoliły niebiesko-czerwonym wejść do fazy półfinałowej. Rywalem Pogoni był zespół z Nowojaworowska. Po zaciętej walce mecz zakończył się remisem 0-0 a o losach pierwszego finalisty zadecydowały rzuty karne.

Los był bardziej łaskawy dla Pogoni. W drugim meczu półfinałowym FC No Limits był lepszy od FC Zubry 3-0. W wielkim finale oba zespoły strzeliły po bramce 1-1, o zdobywcy Pucharu Legend Pogoni Lwów znów zadecydowały rzutu karne. Tym razem los uśmiechnął się do drużyny FC No Limits, których zawodnicy dumnie unieśli „trofeum”, zaś Pogończycy zdobyli miano finalisty turnieju.

Fot. Facebook/LKS Pogoń Lwów

Dzięki partnerom, każda z drużyn otrzymała medale, puchary, indywidualne wyróżnienia oraz cenne sportowe nagrody. Dla każdej z drużyn był przewidziany ciepły posiłek w postaci pizzy i napojów.

Celem turnieju było nie tylko zaangażowanie dzieci w wydarzenie  sportowe. W przerwie między meczami młodzi pasjonaci „gry milionów” zapoznali się ze specjalnie przygotowaną na to wydarzenie dwujęzyczną wystawą pt. „Sportowy świat dawnego Lwowa. Ludzie i miejsca”. Przybliżającą sylwetki legendarnych lwowskich zawodników, opracowaną przez pasjonatów historii lwowskiego sportu.

W serdeczne podziękowania partnerom tego projektu Fundacja KGHM Polska Miedź, Fundacja Pogoń Lwów, Konsulat Generalny RP we Lwowie / Генеральне Консульство РП у Львові oraz Ministerstwu Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

Słowa uznania dla wolontariuszy, komitetu rodzicielskiego, obsługi sędziowskiej oraz trenerów.

źródło: Facebook/ LKS Pogoń Lwów

X