Katolickie „Radio Maryja” zacznie nadawać we Lwowie

We Lwowie zacznie nadawać katolicka stacja radiowa „Radio Maryja”. Podczas posiedzenia 31 marca Krajowa Rada Telewizji i Radiofonii Ukrainy uznała przedsiębiorstwo telewizyjno-radiowe „IF Media Group” za zwycięzcę konkursu na częstotliwość 66,26 FM.

Oprócz Lwowa, katolicka stacja radiowa zacznie nadawać na tej samej częstotliwości w rejonie pustomyckim i jaworowskim, poinformował portal ZAXID.net.

Przedsiębiorstwo radiowo-telewizyjne „IF Media Group” zostało stworzone przez fundację „Radio Maryja” w celu zabezpieczenia administracyjnej i finansowej działalności radia. Dyrektorem generalnym firmy jest Ołeksandr Poliszczuk.

„Radio Maryja” to ogólnoświatowa sieć katolickich stacji radiowych, które nadają w ponad 70 krajach na całym świecie. Na Ukrainie nadaje ono w Kijowie, Równem, Winnicy, Żytomierzu, Kamieńcu Podolskim, Gródku i Zaporożu.

Jedną trzecią eteru radia zajmują programy modlitewne, jedna trzecia jest poświęcona na programy z udziałem kapłanów, którzy odpowiadają na pytania słuchaczy, a pozostała jedna trzecia – na programy ukierunkowane na społeczeństwo. „Radio Maryja” nie prowadzi na antenie komercyjnej reklamy i istnieje wyłącznie dzięki dobrowolnym datkom swoich słuchaczy.

Źródło: wschodnik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X