10 lat Katolickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Lwowie

10 lat Katolickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Lwowie

Spotkanie jubileuszowe Katolickiego UTW odbyło się we Lwowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Brzuchowicach z opóżnieniem o rok z powodu Covid – 19. Na spotkanie przybyli: proboszcz katedry lwowskiej ks. Jan Nikiel oraz ks. Krzysztof Szebla, konsul polski we Lwowie Mikołaj Rychlik, zaproszeni goście z polskich organizacji Lwowa i okolic oraz członkowie Katolickiego UTW, których serdecznie przywitał i podziękował za przybycie prezes Władysław Ściński.

Rozpoczęliśmy świętowanie od Mszy świętej w kaplicy seminaryjnej, której przewodniczył proboszcz bazyliki metropolitalnej we Lwowie p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny obrządku łacińskiego i współzałożyciel KUTW ks. Jan Nikiel, który mówił o działalności Katolickiego UTW, życząc zdrowia, błogosławieństwa Bożego powodzenia na dalsze lata oraz pomocy od św. Stanisława Kostki, którego wspomnienie obchodzono w tym dniu.

Po zakończeniu Mszy świętej obecni przeszli do sali konferencyjnej, gdzie ks. Krzysztof Szebla wygłosił wykład o życiu i zasługach dwóch metropolitów Lwowa – abpa Eugeniusza Baziaka i o kardynale Marianie Jaworskim, zmarłym rok temu.

Słuchacze i goście z wielką uwagą i przyjemnością wysłuchali wykładu, dowiadując się wiele o życiu i osiągnięciach tych metropolitów. Padały pytania, odbyła się dyskusja na ten temat.

Świętowanie miało kontynuację w Domu Pielgrzyma przy smacznych daniach, za które serdecznie dziękujemy dyrektorowi ks. Władysławowi Biszko oraz kucharzom, obsłudze i pracownikom Domu Pielgrzyma.

Członkowie i goście byli zadowoleni, spotkanie odbyło się na wesoło.

Prezes oraz członkowie Katolickiego UTW serdecznie dziękują ks. proboszczowi Janowi Niklowi i ks. Krzysztofowi Szebli, konsulowi Mikołajowie Rychlikowi oraz gościom za udział w uroczystości 10-lecia Katolickiego UTW.

Od założenia Katolickiego UTW działamy przy katedrze lwowskiej pod patronatem metropolity lwowskiego ks. abpa Mieczysława Mokrzyckiego.

Władysław Ściński

Prezes Katolickiego UTW

Przywitanie na jubileusz 10-lecia KUTW

Stanisława Nowosad

Znów nam zakwitł jubileusz,
Sam się wprosił i nie pytał.
Więc, bracie, ściągaj kapelusz
I z uśmiechem go przywitaj.
Jubileusz uczcić trzeba
W trzeciowiekowej rodzinie
Jak należy, wolą Nieba
Uniwersytet nasz słynie.
W tempie mkną dziesięciolecia
Ani się oglądniesz zgoła
Wśród lat kwiecia czas przeleciał,
Nikt zatrzymać go nie zdoła.
Proboszcz, nasz protektor drogi,
Czyni honor nam nie mały,
Pozwala, by nasze nogi
W takiej sali tu dreptały.
I pan prezes kręci wąsa
Aby wszystko się udało
I do wszystkich spraw się wtrąca,
A spraw przecież jest niemało
Święci lwowscy patronowie,
Katedralni przyjaciele,
Radzi Uniwersytetowi
Z Matką Łaskawą na czele.
Pod osłoną tej opieki
Pod katedry patronatem
Studenci Trzeciego Wieku
Tryumfują dzisiaj zatem.

Tekst ukazał się w nr 19 (383), 15 – 28 października 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X