IV Polsko-Ukraiński „Festiwal Partnerstwa”!

2 września br. w siedzibie Konsulatu Generalnego RP we Lwowie odbyła się konferencja prasowa poświęcona IV Polsko-Ukraińskiemu „FESTIWALOWI PARTNERSTWA”, który odbędzie się w dniach 3-6 września wspólnie z Kongresem Kultury Partnerstwa Wschodniego.

W roli gospodarzy wystąpili konsul generalny RP we Lwowie Jarosław Drozd i konsul Marcin Zieniewicz. Gośćmi byli współorganizatorzy festiwalu: Lew Zacharczyszyn od Lwowskiej Państwowej Administracji Obwodowej, Iryna Magdysz od Lwowskiej Rady Miejskiej, Pawło Hobzej od Lwowskiej Rady Obwodowej. Julia Chomczyn reprezentowała partnera artystycznego Festiwalu – „Dzygę”.

– Mamy taką sytuację teraz na Ukrainie, że musimy jeszcze bardziej pokazać, że współpraca polsko-ukraińska jest bardzo obfita – zaznaczył konsul generalny RP we Lwowie Jarosław Drozd.

– Festiwal Partnerstwa w tym roku jest bardzo ważny, bo dużo osób ze wschodu Ukrainy przebywa teraz we Lwowie. Większość z nich są ofiarami propagandy, która wmawiała im, że za granicą mieszkają wrogowie. Dlatego dla nich ten festiwal będzie jedną z pierwszych możliwości poczuć się częścią wielkiej europejskiej wspólnoty – powiedziała Iryna Magdysz.

Konsul Marcin Zieniewicz przedstawił program Festiwalu. Na scenie w podwórku ratusza miejskiego można będzie posłuchać muzyki w wykonaniu zespołów z różnych polskich miast i regionów, m.in. „T-Love” (gość specjalny, Warszawa), Alicja Węgorzewska i Bogdan Kierejsza (Mazowsze), „ZYGI JAZZ BAND” (Podkarpacie), „Dominika Rusinowska Quartet” (Przemyśl), „KROKE” (Kraków), „Kapela Hanki Wójciak” i „Kolačkovci” (Małopolska), „PAWKIN” (Lubelszczyzna) oraz Lubelska Federacja Bardów (Lublin). Będą również zespoły z Ukrainy, Niemiec, Gruzji i Białorusi.

Tradycyjnie też na Rynku zostaną ustawione stoiska promocyjne polskich miast i województw partnerskich, gdzie mieszkańcy Lwowa i turyści będą mieli okazję do bliższego zapoznania się z Polską.

Na wszystkie imprezy – wstęp wolny.

Program IV Polsko-Ukraińskiego „Festiwalu Partnerstwa”

Eugeniusz Sało

{youtube}frD1HcVySEU{/youtube}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X