Ihor Cependa rektorem Uniwersytetu Przykarpackiego

Ihor Cependa rektorem Uniwersytetu Przykarpackiego

W Iwano-Frankowsku, na Narodowym Uniwersytecie Przykarpackim im. Wasyla Stefanyka odbyły się wybory na stanowisko rektora. Zwyciężył prof. Ihor Cependa, doktor nauk politycznych, pełniący do niedawna funkcję prorektora ds. międzynarodowych. Otrzymał 53% głosów. Jego kadencja potrwa siedem lat.

 

7 maja odbyła się uroczysta inauguracja objęcia zaszczytnej funkcji rektora. Zwycięzca wyborów w przemówieniu akcentował uwagę na pogłębieniu współpracy z uniwersytetami Europy Środkowo-Wschodniej, rozbudowie programu nauczania oraz podwyższaniu poziomu wiedzy absolwentów. Mówił, że będzie dążył do podpisania umów z potężnymi przedsiębiorstwami o zatrudnieniu studentów.

Ihor Cependa zwrócił uwagę na potrzeby wprowadzenia energooszczędnych technologii, programu rozwoju ubezpieczeń zdrowotnych dla personelu, zróżnicowaniu wynagrodzeń w zależności od określonego wkładu każdego pracownika. „Pamiętajmy: mądry wybór – lepsze życie”, – mówił Ihor Cependa.

Gratulujemy! Przy wielkim, osobistym wkładzie Ihora Cependy, Uniwersytet Przykarpacki i redakcja „Kuriera Galicyjskiego” przeprowadziła wiele udanych projektów, z których najważniejszym jest cykl międzynarodowych konferencji poświęconych ważnym sprawom polsko-ukraińskim. W tym roku odbędzie się już piąta konferencja z tego cyklu.

Natalia Kostyk


Obejrzyj galerię:

http://www.kuriergalicyjski.com/index.php/gallery/ihor-cependa-rektorem-uniwersytetu-przykarpackiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X