Graffiti na Sichowie

W ramach festiwalu graffiti „Алярм|Alarm” ukraińscy i polscy malarze pokryli malowidłami kilka budowli inżynierskich w dzielnicy Sichów we Lwowie. W obiekty artystyczne zostały zamienione mury wśród blokowisk przy ulicy Drahana 10, prospekcie Czerwonej Kaliny 68a oraz ul. Chotkewicza 14.

– W ramach międzynarodowego festiwalu graffiti na kilku budowlach inżynierskich na Sichowie, w tym na kotłowniach, zostały wykonane wielkie dzieła artystyczne. Doroczny festiwal sztuki ulicznej „Alarm” w tym roku skupił ponad 80 artystów plastyków z Ukrainy i Polski, przez dwa dni pokrywali oni mury malowidłami w stylu graffiti. Każdy malarz miał możliwość wykazać się w ulubionym stylu – opowiedział jeden z koordynatorów projektu Wiktor Petrow.

Lokacja festiwalu wybrana została zgodnie z Koncepcją Podziału Obciążenia Turystycznego Przestrzeni Publicznej Lwowa. Malowidła mają stać się częścią planowanych wycieczek szlakiem graffiti we Lwowie.

Info:
„Алярм|Alarm” jest największym festiwalem graffiti, odbywającym się dorocznie od 2015 roku w dużych miastach Ukrainy. Graffiti-scena Ukrainy jest dość obszerną, dlatego geografia festiwalu wciąż się poszerza i wykonuje zadanie rozwoju i wsparcia lokalnych graffiti-scen. Festiwal dał nowe życie takiemu zjawisku sztuki współczesnej jak graffiti klasyczne oraz spray art. Tłem, na którym powstał festiwal, były niepołączone niewielkie lokalne wydarzenia w poprzednich latach oraz przejęcie doświadczenia europejskiego w przeprowadzeniu tego rodzaju imprez. W 2015 roku wspólnym wysiłkiem aktywistów z różnych miast zapadła decyzja o stworzeniu marki „Алярм|Alarm” dla utrzymywania poziomu festiwali związanych ze sztuką uliczną (street art.).

Źródło: city-adm.lviv.ua

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X