W Polsce startuje projekt, który pomoże ukraińskim studentom znaleźć legalną pracę

W Polsce jest realizowany projekt, który ma na celu pomóc studentom z Europy Wschodniej, w tym z Ukrainy, znaleźć w kraju legalną pracę.

Projekt „EdWork” przewiduje wyszukiwanie pracy tymczasowej, a także stałej zarówno dla studentów zagranicznych, którzy studiują w Polsce, jak i dla studentów obcokrajowców instytucji szkolnictwa wyższego.

„Nasi partnerzy, wśród których są duże firmy krajowe i zagraniczne, w szczególności z sektora usług, przemysłu spożywczego, przemysłu i logistyki, już oświadczyły o gotowości zatrudnienia 850 studentów z Europy Wschodniej w okresie wakacji letnich” – powiedział prezes Grupy EWL Andrzej Korkus.

Podkreślono, że w ramach projektu zostaną rozwiązane wszystkie kwestie dotyczące legalizacji pobytu w Polsce, organizacji pracy z godziwym wynagrodzeniem czy zapewnienia mieszkania.

„Udział w programie jest bezpłatny. W początkowej fazie projekt potrwa od 1 do 3 miesięcy – czyli właśnie w okresie wakacji letnich. Później zapewniamy możliwość znalezienia dla młodzieży z Europy Wschodniej pracy w Polsce, zgodną z wykształceniem w polskich uczelniach” – powiedział inicjator projektu, pełnomocnik ds. internacjonalizacji szkolnictwa wyższego, Parlament Studentów RP Kirył Sałata.

Dla uczestników programu przewidziane są tematyczne warsztaty edukacyjne oraz wycieczki, które pozwolą zapoznać się z kulturą i historią Polski. Na zakończenie pobytu i pracy w Polsce jest planowany jednotygodniowy wyjazd w góry lub nad morze, by studenci z zagranicy mogli miło spędzić czas wspólnie z polskimi rówieśnikami.

Jak zaznaczono, w Polsce na początku 2018 roku było ponad 72 tys. zagranicznych studentów z około 160 krajów, najwięcej z Ukrainy i Białorusi.

Rejestracja do projektu odbywa się na stronie internetowej EdWork.pl, więcej informacji można znaleźć w portalach społecznościowych na Facebook.com/EdWorkpl.

Źródło: wschodnik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X