Forum Nafciarzy

Forum Nafciarzy

Forum przedstawicieli branży naftowej odbędzie się we wrześniu 2012 roku w Borysławiu. Spotkanie robocze w tej sprawie odbyło się 10 lutego b.r. we Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej. Podjęto decyzję o powołaniu komitetu organizacyjnego Forum.

 

„Borysław jest jednym z pierwszych światowych centrów wydobywania ropy naftowej i jedynym miastem na świecie, które powstało na pokładach ropy, ozokerytu (wosk ziemny) i gazu” – podkreślił mer Borysławia Wołodymyr Firman.

Opinie na temat przyszłego Forum Nafciarzy wypowiedzieli na spotkaniu również kierownik „Borysławnaftohaz” Ihor Mychajłyszyn, zastępca mera Borysławia Serhij Ołenycz oraz kierownik wydziału polityki wewnętrznej Rady Miejskiej Borysławia Natalia Baraniak. Poparcie Forum Nafciarzy na poziomie obwodu zadeklarował w imieniu gubernatora Mychajła Kostiuka, zastępca przewodniczącego Lwowskiej Administracji Państwowej Bohdan Matołycz. Organizatorzy mają też nadzieję na poparcie projektu ze strony ukraińskiego rządu.

Światowe Forum Nafciarzy w Borysławiu zaplanowane zostało na 7-9 września i odbędzie się w ramach obchodów 625-lecia Borysławia. Dzień Miasta Borysław obchodzi w dniu Święta Pracowników Przemysłu Naftowego i Gazowego. Uprzednią zgodę na udział w Światowym Forum w Borysławiu mają przedstawiciele branży naftowej z Polski, Rosji, Azerbejdżanu, Włoch, Kanady.

Program Forum przewiduje m.in. zorganizowanie naukowo-praktycznej konferencji, otwarcie muzeum-skansenu pokazującego urządzenia do wydobywania ropy naftowej, tematyczne ekspozycje, festyny etc.

Włodzimierz Kluczak

Tekst ukazał się w nr 4 (152), 28 lutego – 15 marca 2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X