„Euro 2012 bez prostytcji”. Femen nagim biustem uderza w nierząd

„Euro 2012 bez prostytcji”. Femen nagim biustem uderza w nierząd

W dniu losowania grup turnieju finałowego Euro 2012 ukraińska milicja zatrzymała w Kijowie cztery działaczki ruchu feministycznego Femen, protestujące przeciwko prostytucji, której nasilenia obawiają się podczas przyszłorocznych mistrzostw.

 

Feministki urządziły akcję przed głównym wejściem na Stadion Olimpijski w Kijowie, na którym rozegrany zostanie mecz finałowy ME-2012. Młode działaczki Femen-u tradycyjnie wystąpiły obnażone od pasa w górę. Protestowały w pozycji półleżącej, układając nogi w symboliczne bramki piłkarskie, w których umieściły niewielkie piłki. „UEFA atakuje nasze bramki”, „Euro 2012 bez prostytucji” – głosiły trzymane przez nie transparenty.

 

„Jesteśmy przeciwne prostytucji na Ukrainie podczas Euro 2012. Na turniej na Ukrainę przyjedzie wielu kibiców. Nie chcemy, by Ukrainki stały się dla nich towarem” – mówiła jedna z uczestniczek akcji, o której ruch poinformował na swej stronie w facebooku.

Organizacja Femen gromadzi aktywistki, które walczą z dyskryminacją kobiet na Ukrainie, urządzając prowokacyjne manifestacje. Ruch istnieje od 2008 r.

 

www.polskatimes.pl
02-12-2011

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X