Dzień Matki w Stanisławowie

Dzień Matki w Stanisławowie

27 maja br., z okazji Dnia Matki, uczniowie klasy III średniej szkoły nr 3 w Iwano-Frankowsku, pod kierunkiem nauczycielki Barbary Bodzechowskiej zaprezentowali okolicznościowy spektakl.

 

Występ odbył się w kościele pw. Chrystusa Króla. Składał się z dwóch części. W pierwszej przedstawiony został spektakl pt. „Co jest najpiękniejsze na świecie”, a w drugiej program słowno-muzyczny pt. „Serce Matki”.

Występ małych aktorów, wzbogacany przez śpiew i muzykę, doskonale oddawał nastrój Święta Matki. Uczniowie ubrani byli w piękne kostiumy, przygotowane przez rodziców. Na zakończenie występu dzieci oraz uczestnicy koncertu zaśpiewali piosenkę w języku polskim i ukraińskim pt. „Moja Matko, ja wiem”. Dało się zauważyć, iż nie jedna łza kręciła się w oczach widzów. Po zakończeniu występu, ze słowami podziękowania wystąpili ks. proboszcz Bazyli Pawełko, przedstawiciel TKP „Przyjaźń”, a także członek Rady Rodziców. Był to kolejny występ w kościele przygotowany przez nauczycielkę Barbarę Bodzanowską. Towarzystwo Polskiej Kultury „Przyjaźń”, składa na jej ręce serdeczne podziękowania.

Witalij Czaszczin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X