Do jakich krajów można polecieć ze Lwowa zimą fot. Renata Bazylewa

Do jakich krajów można polecieć ze Lwowa zimą

W styczniu i lutym br. można skorzystać z propozycji lotów ze Lwowa do Polski, Czech, Węgier i Niemiec.

Podróż samolotem do polskiego Poznania kosztuje najtaniej – około 500 hrywien w obie strony (w przeliczeniu około 80 złotych). Od 17 grudnia Polska zmieniła zasady wjazdu do państwa i teraz nie wystarczy certyfikatu o pełnym szczepieniu, lecz każdy podróżujący powinien okazać na granicy negatywny test PCR.

Takie same zasady wjazdu obowiązują od 27 grudnia w Czechach. Bilet lotniczy w obie strony do Pragi będzie kosztował ok. 1.806 hrywien (ok. 280 zł). Przed wyjazdem do Czech każda osoba powinna wypełnić specjalny formularz.

Koszt podróży do węgierskiego Budapesztu wyniesie ok. 800 hrywien (ok. 120 zł). Turyści przekraczający granicę transportem naziemnym mogą wjechać z Ukrainy do Węgier bez ograniczeń. Natomiast podróżujący samolotem muszą okazać negatywny test PCR lub certyfikat o pełnym szczepieniu.

Jeszcze jednym atrakcyjnym kierunkiem dla turystów z Ukrainy są Niemcy. Cena biletu lotniczego do Dortmundu wynosi ok. 704 hrywny w obie strony (ok. 105 zł). Przekroczyć granicę można tylko z aktualnym certyfikatem o pełnym szczepieniu. Warto również zarejestrować się na specjalnej stronie internetowej, a na granicy pokazać potwierdzenie tej rejestracji.

Źródło: lviv.media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X