Dni Ukraińskiej Kultury w ramach praktyk lwowskich we Wrocławiu

Tradycyjnie jesienią grupa przedstawicieli fundacji „Dajmy Nadzieję” na czele z prezesem Ireną Hałamaj oraz proboszczem katedry lwowskiej ks. Janem Niklem wzięli udział w Dniach Kultury Ukraińskiej we Wrocławiu. Co rocznie organizują je praktykanci z Ukrainy, którzy biorą udział w stażach zawodowych Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej Fundacji im. świętej Jadwigi.

Fundacja „Dajmy Nadzieję” jest częścią tej ogromnej rodziny i zawsze z radością przyjmuje zaproszenia na to święto jedności, solidarności i kulturalnej integracji.

Tradycyjnym również jest kiermasz charytatywny, w czasie którego wszyscy chętni mogli okazać swoją hojność, wspierając hospicjum domowe nieuleczalnie chorych dzieci, a jednocześnie zabrać coś miłego i pożytecznego do swoich domów. Nasi przyjaciele doskonale zdają sobie sprawę, że wszystko, co robią wolontariusze z pracowni „Anielski kwiat” jest pełne światła i dobra.

Dzień kultury ukraińskiej jest okazją pokazania rodzinom polskim, u których mieszkają praktykanci, a także pracodawcom, którzy wzięli do siebie na staże młode osoby, jak wygląda ukraińska gościnność. W tym celu dziewczyny i chłopaki przygotowali pyszne dania tradycyjnej kuchni ukraińskiej. I trzeba przyznać, że zaimponowali wszystkim zaproszonym gościom.

Fundacja „Dajmy Nadzieję” dziękuje Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej Fundacji im. Świętej Jadwigi za ten wspaniały czas, za wsparcie i pomoc w realizacji projektów, a także za promocję naszych działań wśród naszych przyjaciół i partnerów.

Fundacja „Dajmy Nadzieję”

Fot. archiwum Fundacji „Dajmy Nadzieję”
{gallery}gallery/2017/9_dajmy_nadzieje_wroclaw{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X