Dni otwarte Plantpolu w Zaborzu

Dni otwarte Plantpolu w Zaborzu

28 czerwca – 3 lipca miał miejsce kolejny wyjazd ogrodników i hobbystów kwiatów z Ukrainy do Polski, na dni otwarte Plantpolu w Zaborzu. Plantpol to znana firma ogrodnicza, specjalizująca się w hodowli roślin balkonowych i rabatowych, szkółkarskiego materiału ozdobnego, bylin oraz nawozów. Organizacją wyjazdu zajęły się Plantpol-Ukraina i przedstawicielstwo Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.

Plantpol obchodził swoje 20-lecie i miał się czym pochwalić. Podziwialiśmy nowe rodzaje kwiatów i piękne kompozycje na ekspozycjach. A potwierdzeniem znaczenia firmy stała się rekordowa ilość gości: 1500 osób przybyło na dzień „dnia otwarty” z Polski i krajów europejskich – w tym z Ukrainy. 

Wysoki poziom organizacji pobytu usatysfakcjonował każdego, a program był wypełniony prezentacjami produktów oraz seminariami szkoleniowymi o hodowli roślin. Wieczory w Plantpolu pozwoliły na wypoczynek po intensywnym programie. Były dyskusje przy ognisku i dania narodowe.

Fot. Aleksander WołkowFot. Aleksander Wołkow

Poza przyjemnie spędzonym czasem z Plantpolem, należy robić interesy. Goście to przeważnie dystrybutorzy produkcji firmy. Rośliny są eksportowane do sąsiednich krajów UE, a i na Ukrainie działa cała sieć dystrybutorska, prawie w każdym centrum obwodowym. Dystrybucją zajmuje się sp. z o.o. Plantpol-Ukraina z siedzibą we Lwowie, która jest członkiem Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Obecnie Plantpol po wygranych przetargach wykonuje elementy kwietne dekorujące Lwów i Kijów.

Zapraszamy chętnych do udziału w kolejnych wyjazdach, informacje zawsze można uzyskać w Polsko-Ukraińskiej Izbie Gospodarczej.

Aleksander Wołkow, dyrektor przedstawicielstwa we Lwowie
Tekst ukazał się w nr 13–14 (185–186) 16 lipca – 15 sierpnia 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X