Cykl wykładów prof. Heleny Krasowskiej w Łucku

Cykl wykładów w dniach 19–27 listopada z teorii języka pani prof. Heleny Krasowskiej na Filologii Słowiańskiej Wschodnioeuropejskiego Uniwersytetu Narodowego im. Łesi Ukrainki w Łucku zakończył kolejny rok współpracy KG RP w Łucku ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, skąd kilkakrotnie w tym roku przyjeżdżali profesorowie poloniści.

W marcu w WUN w Łucku cykl wykładów m.in. poprowadził profesor Piotr Garncarek z Uniwersytetu Warszawskiego; wykłady polskiego profesora dotyczyły aktualnych tematów naukowych z zakresu językoznawstwa, historii i kultury Polski.

Wykłady profesor Heleny Krasowskiej pozwoliły przyszłym polonistom zapoznać się i głębiej zbadać aktualne zagadnienia polskiego językoznawstwa, stały się inspiracją do napisania prac badawczych, założenia kółka naukowego. Wykłady wywarły ogromne wrażenie na studentów, którzy zapoznali się z europejską metodyką prowadzenia zajęć, poznali dużo nowego i pożytecznego z zakresu socjolingwistyki.

Helena Krasowska jest profesorem w Instytucie Slawistyki Polskiej Akademii Nauk, kierownikiem Zakładu Językoznawstwa w Instytucie Slawistyki PAN, autorka blisko 150 prac naukowych, w tym 4 monografii autorskich i 5 współautorskich.

Krzysztof Sawicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X