Ashton poparła bojkot Euro 2012. Polska nie

Ashton poparła bojkot Euro 2012. Polska nie

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton poparła polityczny bojkot Euro 2012 na Ukrainie – podało radio RMF FM dziś wieczorem. Ostatecznie jednak decyzji o bojkocie nie podjęto.

 

Nie będzie wspólnego, unijnego stanowiska w sprawie bojkotu Ukrainy podczas Euro 2012. Ministrowie spraw zagranicznych mają różne zdania w tej sprawie. Większość ministrów uważała, że Ukraina ma jeszcze szansę podjąć pozytywne decyzje. To jeszcze nie jest moment na ogłaszanie ostatecznych stanowisk, – wyjaśnił szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski.

Niektóre kraje Unii już zapowiedziały bojkot Euro 2012, ale na wspólne stanowisko całej Unii jest jeszcze za wcześnie, – powiedział dziennikarce RMF FM unijny dyplomata. Catherine Ashton wyraźnie dała do zrozumienia, że przeszkodą w podjęciu wspólnej decyzji o zbojkotowaniu mistrzostw Europy przez unijnych polityków jest Polska. Przewodniczący Barosso już wyraził opinię Komisji i ja, jako wiceprzewodnicząca Komisji, w pełni ją popieram. Musimy jednak rozmawiać na ten temat z Polską i to dzisiaj zrobimy, – mówiła Ashton.

Za wspólnym, unijnym bojkotem opowiadają się między innymi Belgia, Holandia, Austria i Dania. Najmocniej pomysł popierają ministrowie krajów, które nie zakwalifikowały się do Euro 2012. Na przykład belgijski minister spraw zagranicznych mówił, że bojkot polityczny jest absolutnie konieczny i sugerował nawet protest sportowy.

RMF FM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X