Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki zaprasza na modlitewne spotkanie w intencji pokoju do Bołszowiec fot. rkc.lviv.ua

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki zaprasza na modlitewne spotkanie w intencji pokoju do Bołszowiec

Czcigodni Kapłani i Osoby Życia Konsekrowanego!
Umiłowani Bracia i Siostry!
Święty Augustyn powiedział przed wiekami, a my dzisiaj powtarzamy za nim: „Modlitwa jest spotkaniem pragnienia Bożego z pragnieniem człowieka”.

Od wielu lat, a szczególnie od dwóch, pragnieniem naszym jest zakończenie wojny i nastanie pokoju. Pragnienie to bez wątpienia jest spójne z wolą Boga, który ustami swego Syna, Jezusa Chrystusa oznajmił: „Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka!” (J 14,27). Bywa jednak tak, że człowiek odrzuca Boży dar pokoju i sprowadza na ziemię wojnę.

W sobotę, 24 lutego, minie druga rocznica wybuchu pełnowymiarowej wojny w Ukrainie. Dlatego wzywam całą naszą Archidiecezję w tym dniu do wielkiej modlitwy i ścisłego postu w intencji zakończenia wojny i za wszystkie jej ofiary.

Główne nabożeństwo w tej intencji, na które bardzo serdecznie zapraszam wszystkich kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, zostanie odprawione w Sanktuarium Matki Bożej w Bołszowcach, w sobotę 24 lutego 2024 roku, według programu:

• 10.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
• 11.00 Różaniec w intencji pokoju
• 12.00 Msza św.

Zgromadźmy się razem u Matki Pokoju i Pojednania. Niech nasza wspólna modlitwa przyczyni się do zakończenia wojny, czego wszyscy pragniemy.

Z pasterskim błogosławieństwem

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki
Metropolita Lwowski

źródło: rkc.lviv.ua

X