Akademia z okazji 3 Maja w szkole im. św. Marii Magdaleny

Z okazji obchodów święta Konstytucji 3 Maja w Szkole nr 10 im. św. Marii Magdaleny uczniowie klasy 10 przedstawili kompozycję słowno-muzyczną opowiadającą historię uchwalenia Konstytucji.

Gościem honorowym był Rafał Wolski, który od niedawna pełni funkcję konsula generalnego RP we Lwowie. Była to jego pierwsza wizyta w szkole. Konsul generalny obejrzał klasy i inne pomieszczenia szkoły, odbył rozmowy z dyrektorem Ryszardem Vincencem i wicedyrektorem Wierą Szerszniową. On powiedział m.in., że Konsulat Generalny we Lwowie sprawuje opiekę nad obywatelami Polski i Polakami za granicą, więc szkoła polska, szczególny ośrodek polskiego życia Lwowa, też od lat znajduje się w centrum uwagi. Zapowiedział, że będzie się starał bywać jak najczęściej na różnych spotkaniach z młodymi Polakami. – Obiecuję dobrą współpracę i dobre kontakty – powiedział Rafał Wolski.
Na zakończenie roku jubileuszowego Konsulat Generalny przekazał prezenty – nowe kolorowe kubki z nadrukami przypominającymi o pięknym jubileuszu 200-lecia istnienia szkoły.

Alina Wozijan

{gallery}gallery/2017/konstytucja_szkolaMM{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X