Akademia listopadowa w Iwano-Frankiwsku

Akademia listopadowa w Iwano-Frankiwsku

Obchody Święta Niepodległości Polski trwały w Stanisławowie przez kilka dni. Rozpoczęły się 2. Przeglądem Najnowszych Filmów Polskich „Pod Wysokim Zamkiem” w kinie „Lumier” oraz akademią w Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego.

 

Polonezem w wykonaniu uczniów najmłodszych klas Szkoły Średniej nr 3 w Iwano-Frankiwsku z polskim i rosyjskim językiem nauczania rozpoczęła się pierwsza w historii Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polski.

 

Uroczyste obchody podsumował występ uczniów klas starszych w Średniej Szkole nr 3. Montaż słowno-muzyczny, film o Józefie Piłsudskim, piękne pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów, a szczególnie polonez, całkowicie podbiły serca widzów, w tym gości. Twórcami pięknego i wzruszającego przedsięwzięcia byli nauczyciele I. Baczkur, E. Ryniak i R. Klęczańska. Po raz pierwszy szkoła gościła członków towarzystwa „Młody Stanisławów”, a zapowiedziana współpraca z nowopowstałym towarzystwem jest początkiem realizacji na ciekawych pomysłów oraz wzajemnego wsparcia w prezentowaniu i propagowaniu kultury polskiej.

 

Natalia Kostyk
Tekst ukazał się w nr 21 (193), za 15–28 listopada 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X