Ty naznaczyłaś lwowskie ulice, tak jak Jezus naznaczył ulice Jerozolimy

Ty naznaczyłaś lwowskie ulice, tak jak Jezus naznaczył ulice Jerozolimy

25 listopada 2021 r. o godzinie 11:30 wierni pożegnali podczas pogrzebu siostrę Olgę Duplecę, która zginęła tragicznie 20 listopada pod kołami autobusu. Pogrzebowi przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki wraz z biskupem diecezji odesko-symferopolskiej Stanisławem Szyrokoradiukiem, biskupem pomocniczym archidiecezji lwowskiej Edwardem Kawą i emerytowanym biskupem Marianem Buczkiem.

Metropolita podczas kazania zwrócił uwagę, że my, ludzie przy trumnie, zawsze stajemy z zadumą, ale i z bólem… bo śmierć zawsze przychodzi nie w porę i za wcześnie.

– Zebrani na pogrzebowej liturgii wyrażamy wdzięczność za wielorakie i niepoliczalne dobro życia siostry Olgi. Jednocześnie wierząc w życie wieczne, dostrzegamy, jak ona uśmiecha się do nas z miłością i wdzięcznością. Ten twój delikatny uśmiech, często skrzętnie ukrywany przed innymi, dzisiaj jest dla nas, siostro Olgo, pociechą i pewnością szczęścia, które stało się twoim udziałem, przez niewyobrażalną drogę cierpienia, którą możemy porównać dzisiaj, tylko z drogą cierpienia Jezusa Chrystusa. Mówiąc o drodze cierpienia, mówimy w dosłownym znaczeniu, o tych paru kilometrach, jakimi naznaczyłaś lwowskie ulice, tak jak Jezus naznaczył ulice Jerozolimy.

Żegnamy Cię, siostro Olgo. Twoja rodzina z Bolechowa, rodzina zakonna, parafialna rodzina, kapłani, siostry zakonne, wierni. Jest nas przy twojej trumnie dużo.

Zdajemy sobie sprawę, że długo będziemy musieli przyzwyczajać się do pustego miejsca, jakie pozostało po tobie. Długo jeszcze będzie się nam wydawało, że jesteś tuż za drzwiami. I rzeczywiście, jesteś tuż za drzwiami, tylko już nie tymi ziemskimi, ale tymi niebiańskimi. A my stojąc jeszcze przed nimi prosimy: „niech Cię przygarnie Chrystus Zmartwychwstały, niech w progach Ojca Domu wyjdzie po Ciebie litościwa Matka, niech przeprowadzi Ciebie przez tę nową rzeczywistość św. Zygmunt Szczęsny Feliński wraz z całym gronem Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Amen”.

Po Mszy św. słowo pożegnania i podziękowania skierował do zebranych ks. Jan Nikiel, proboszcz parafii katedralnej oraz matka generalna Janina Kierstan, przełożona Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, która wraz z siostrami przyjechała z Warszawy.

Siostra Olga Dupleca wstąpiła do Zgromadzenia Franciszkanek Rodziny Maryi w lipcu 2004 roku, po formacji w Warszawie służyła potrzebującym dzieciom i osobom starszym w parafii św. Mikołaja w Bóbrce. 23 czerwca 2012 roku złożyła śluby wieczyste w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze w Częstochowie. Przez ponad 10 lat służyła w katedrze we Lwowie, pracowała w kuchni, przygotowywała posiłki dla księży i gości parafii. Rankiem 20 listopada 2021 r. zmarła tragicznie w drodze do katedry lwowskiej, w drodze do „Domu, gdzie mieszka Bóg”.

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie! A światło wiekuiste niechaj jej świeci!

Aleksander Kusyj

www.rkc.lviv.ua

Info: Siostra Olga Dupleca RM, przełożona domu Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi we Lwowie, zginęła tragicznie potrącona na przejściu dla pieszych w samym centrum Lwowa o godzinie 6 rano 20 listopada 2021 roku. Bus ciągnął Jej ciało przez kilkanaście kilometrów. To tragiczne wydarzenie zaszokowało cały Lwów. W pogrzebie uczestniczyły również osoby pełniące najwyższą władzę w mieście. Śp. siostra Olga Dupleca RM spoczęłą na Cmentarzu Łyczakowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X