25-lecie Lwowskiej Rodziny Rodzin i Towarzystwa Opieki nad Grobami Wojskowymi

18 stycznia w Brzuchowicach pod patronatem arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego Lwowska Rodzina Rodzin i Towarzystwo Opieki nad Grobami Wojskowymi wspólnie obchodzili swoje 25-lecie.

W kaplicy lwowskiego WSD mszy św. w intencji tych organizacji społecznych przewodniczył wikariusz generalny archidieczji lwowskiej ks. infulat Józef Pawliczek. W homilii on zaznaczył, że Rodzina Rodzin i Towarzystwo Opieki nad Grobami Wojskowymi działają na zasadach chrześciajńskich. Franciszkanin o. Stanisław Kawa przywitał licznych gości z Ukrainy i Polski.

Po wspólnej modlitwie dzieci i młodzież z parafii katedralnej i z parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Mościskach zaprezentowali jasełka. Dalej wszyscy przeszli do Domu Pielgrzyma, gdzie kolędowanie rozpoczął zespół „Weseli Lwowiacy” z Edwardem Sosulskim na czelę. Zatańczyli też mali lwowscy batiary.

Halina Wencak przedstawiła 25-letni dorobek Lwowskiej Rodziny Rodzin, a Janusz Balicki opowiedział o działalności Towarzystwa Opieki nad Grobami Wojskowymi. Konsul generalny RP Eliza Dzwonkiewicz wręczyła dyplomy zasłużonym działaczom.

{youtube}kf1ccDeRI3I{/youtube}

Ks. rektor Rodziny Rodzin Eugeniusz Klimiński z Warszawy zaprosił na uroszystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, który był inicjatorem ruchu Rodziny Rodzin. Dodał, że pierwsze grupy Rodziny Rodzin na Ukrainie powstały dzięki ówczesnemu metropolicie lwowskiemu kardynałowi Marianowi Jaworskiemu. Na sali byli obecni też rodziny z Polski, które od samego początku wspierają grupy RR we Lwowie, Mościskach i Połupanówce.

Życzenia złożyli również: wicemarszałek wojewódstwa lubelskiego Zbigniew Wojciechowski, prezes Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość Oddz. Warszawa ppłk. Waldemar Kruszyński, prezes Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie Emilia Chmielowa i prezes Towarzystwa KPZL Emil Legowicz.

Uczestnicy świętowania podzielili się opłatkiem i dobrym słowem, a na zakończenie był wspólny poczęstunek.

Konstanty Czawaga
Fot. Konstanty Czawaga
{gallery}gallery/2020/koleda_rodzinarodzin{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X