10 lat Radia Wnet!

Polski partner Kuriera Galicyjskiego istnieje już dekadę! W Warszawie 25 maja urodziny radia obchodzono wspólnie z przyjaciółmi i słuchaczami.

Radio Wnet urządziło swoje święto w Warszawie na ul. Emilii Plater. W budynku dawnego liceum regularnie odbywają się jarmarki organizowane przez radio Wnet. Tym razem jarmarkowi towarzyszyła podniosła atmosfera i koncert.

Zebrali się miłośnicy tej stacji, pracownicy radia, zaprzyjaźnieni artyści i dziennikarze. Na scenie zagrali między innymi Lidia i Marcin Pospieszalscy, Milo Kurtis, lider grupy Apteka Jędrzej Kodymowski, pionier yassu – polskiego nurtu awangardowego jazzu – Jerzy Mazzoll i wielopokoleniowa orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej. Imprezę poprowadzili założyciel radia Krzysztof Skowroński, Magdalena Uchaniuk-Gadowska i Łukasz Jankowski. Całe wydarzenie było transmitowane przez radio.

Radio Wnet w pierwszym etapie działalności było radiem internetowym i portalem społecznościowym. Od pół roku Radio Wnet nadaje w eterze w Warszawie i w Krakowie. Obecnie stara się o koncesję w Białymstoku i we Wrocławiu. Na antenie warszawskiej stacji Radio Kurier Galicyjski regularnie nadaje audycję Studio Lwów. Poza Lwowem na antenie Wnetu można usłyszeć również audycje z Bejrutu, Kijowa, Wilna i Dublina. Fundamentem radia są audycje porankowe nadawane od samego początku w dni robocze od godziny 7:07 do 9:00. Obecnie Wnet prowadzi zbiórkę pieniędzy na nowe studio.

Kurier Galicyjski współpracuje z Radiem Wnet od 2011 roku. Wspólnie tworzyliśmy audycję „Na polskiej fali”, nadawaną w Radiu Weża w Iwano-Frankiwsku. Od roku 2011 nasza gazeta i warszawskie radio zrealizowały kilkadziesiąt audycji w cyklach porankowych oraz w stałej audycji „Program Wschodni”. Zrealizowano wspólnie trasy po Ukrainie, w trakcie których nadawano „poranki” ze Lwowa, Stanisławowa (Iwano-Frankiwska), Czerniowiec, Winnicy, Kijowa, Użhorodu, Kamieńca Podolskiego, Berdyczowa i Chmielnickiego (d. Płoskirowa).

Dziesięć lata temu kilku dziennikarzy radiowych z Trójki założyło Radio Wnet. W tej grupie byli Krzysztof Skowroński, Katarzyna Adamiak-Sroczyńska, Grzegorz Wasowski i Monika Wasowska.

Dzięki Radiu Wnet głos ze Lwowa jest słuchany w Warszawie i w Krakowie. Życzymy radiu 100 lat!

Wojciech Jankowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X